View Foto

Madara 24, 10613 Tallinn
Details
Fond TitleWarma, Aleksander - diplomaat ja riigitegelane (AIS)
Reference CodeERA.4962.1.46.2 (AIS)
TypePhoto(single photo)
WWW VisibilityPublic
Content data
Content text: Original Title Eesti Komitee. Vas: Eerik Laid, R. Moorma, H. Mark, J. O. Lauri, H. Perlitz, E. Kandre ?, A. Mark, A. Warma, ?, Arvo Horm
Title Eesti Komitee liikmed nõupidamisel
Period 1957
TopicsRootsi
Pagulusorganisatsioonid
Author
Last Name First Name Notes (About Person Generally) Notes (Person On Foto)
Perten Harald
Author specificationHarald Perten
Person on Photo
Start reading from left top.
Row No Last Name First Name Notes (About Person Generally) Notes (Person On Foto)
1 1 Laid Eerik 30.11.1904-15.09.1961. A-ni 1920 Erich Arthur Ostrov. Arheoloog, etnoloog. A-st 1944 Rootsis. Eesti Rahvusfondi esimees
1 2 Moorma Rudolf
1 3 Mark Heinrich 1.10.1911-2.08.2004. Jurist, õpetaja, poliitik. 1944 Rootsi. 1944-82 Eesti Komitee liige. 1951-79 Eesti Rahvusnõukogu peasekretär. A-st 1953 eksiilvalitsuses, sh peaministri asetäitja 1971–90, Peaminister Vabariigi Presidendi ülesandeis 1990–92
1 4 Lauri Johannes Oskar 6.12.1891-5.01.1974. Vaimulik, 1919-44 Otepää Maarja koguduse õpetaja, 1944-47 Saksamaal, siis Rootsis. EELK peapiiskop 1964-71, Eesti Komitee esimees ja Asemike Kogu liige
1 5 Perlitz Harald 12.06.1889-4.07.1973. Füüsik, Tartu Ülikooli teoreetilise ja tehnilise füüsika professor. A-st 1944 Rootsis, Eesti Komitee juhatuse liige, Liberaaldemokraatliku Koondise esimees, Rahvusnõukogu revisjonikomisjoni liige
1 7 Mark Aksel 20.06.1913-17.06.2014. Poliitik, Eesti Demokraatliku Uniooni esimees, ajakirjanik ja agronoom. Siseminister eksiilis 1962–92. Ajalehe Teataja väljaandja 1993-2002
1 8 Varma (Warma) Aleksander 22.06.1890-23.12.1970. Diplomaat ja riigitegelane, Peaminister Vabariigi Presidendi ülesandeis eksiilis 30.03.1963 - 23.12.1970, 1953-63 välisminister
1 9 Kandre Elmar
1 10 Horm Arvo 8.10.1913-15.04.1996. A-ni 1935 Arnold Horn. Poliitik, majandusteadlane, ajakirjanik. A-st 1943 Rootsis. 1963-77 eksiilvalitsuse majandusminister, Eesti Komitee Asemike Kogu ja Eesti Rahvusfondi juhatuse liige, 1971–96 ajalehe Teataja toimetaja
Geographic Information
Admin Unit Place Specifics
Administrative Units / other / Europe Continent / Northern Europe Region / Sweden Rootsi;;
Administrative
Additional description
Actions
Technical data
Format Group: 13x18; Sub-version: positiiv; Carrier Make: Gevaert; Color: must-valge; Carrier: paber;