Rahvusarhiiv

Ava otsing

Ajakiri Tuna

Tuna on ajalookultuuri ajakiri, mis ilmub 1998. aastast. Ajakirja annab Eesti Kultuurkapitali toel välja Rahvusarhiiv koostöös Tallinna Linnaarhiivi ja Eesti Arhivaaride Ühinguga. Igal aastal ilmub neli numbrit. Igas numbris leiavad avaldamist essee, kolm kuni viis pikemat artiklit peamiselt ajaloolaste, aga ka kirjandus- või kultuuriloolaste sulest, uudisdokumentide kirjeldused koos kommentaaridega, rida arvustusi ja ülevaateid ning silmailu pakub filmiarhiivi fotonurk. Lisaks ajakirja põhinumbritele avaldatakse võimalusel ka võõrkeelseid erinumbreid. Seni on ilmunud vene- ja ingliskeelsed eriväljaanded. Allpool on kättesaadavad ajakirja eelmise aastakäigu sisukorrad koos ingliskeelsete kokkuvõtetega ning varasemate numbrite (1998–2015) artiklite terviktekstid. Ajakirja paberalusel väljaandeid saab osta veebipoest, arhiividest Tallinnas ja Tartus ning suurematest raamatukauplustest.

Ajakirja on võimalik tellida veebipoe kaudu. Tellimuse võib esitada ka kirja teel (Tuna, Maneeži 4, 10119 Tallinn) või e-postiga (margus.laane@ra.ee).

Tuna on rahvusvahelise levikuga eelretsenseeritav teadusajakiri. Artikkel avaldatakse kahe positiivse anonüümse retsensiooni korral. Ajakiri on indekseeritav ja refereeritav kirjastuse Thomson Reuters kategooriates Arts and Humanities Citation Index ja Current Contents Arts & Humanities, kirjastuses Elsevier ning EBSCOhost ja ERIH PLUS andmebaasides.

Ajakirja Tuna rahvusvahelisse toimetuskolleegiumi kuuluvad: Cornelius Hasselblatt (Groningen), Jürgen Heyde (Halle), Kalervo Hovi (Turu), Lea Kõiv, Enn Küng, Aleksander Loit (Uppsala), Peep Pillak, Priit Raudkivi, Ott Raun, Toivo-Ülo Raun (Indiana), Aleksandr Rupassov (Peterburi), Tõnu Tannberg, Ivi Tomingas, Jaak Valge ja Bradley Woodworth (New Haven).

Tuna 3/2017

Tuna 2/2017

Tuna 1/2017

Tuna 4/2016

Tuna 3/2016

Tuna 2/2016

Tuna 1/2016

 

Kontakt:
Ott Raun
Tuna peatoimetaja
Ott.Raun[at]ra.ee
693 8051