| Leidandmed | EAA.3071.1.8 |
|---|---|
| Kaader | 64 |
| Daatum | 07.02.1876 |
| Protokolli number | 1 |
| Protokolli teema | 6. Töö- ja teenistussuhted |
| Märkused |
| Kohtumehed | |||
|---|---|---|---|
| Eesnimi | Perekonnanimi | Täisnimi | Roll |
| Hans | Wunder | Peakohtumees | |
| Jaan | Perdig | Kohtumees | |
| Jaan | Tori | Kohtumees | |
| Mart | Wunder | Vallavanem | |
| J. | Mennik | Kirjutaja | |
Astus kohtu ette Ewa Tunst, ja kaebas et tema on sui jaanipäwast, Noewere peremele tööl olnud, ligi kaheksa nädalat, aga peremees pole temale weel mitte täieste ära maksnud.
Sai Noewere peremees Hans Allawina ette kutsutud, ja tema rääkis nenda: Ewa Tunst on temal tööl olnud esimese korral 36. pääwa, mis 30 kop. pääw, teisel joonel 12. pääwa mis 25. kop pääw, mis summa teeb 13. Rbl. 80 kop.
Sest olen mina temale maksnud.
| 1. Püt, rukkid | 2 Rbl | |
| 1. " Ohri | 1 " | 80 kop |
| Raha | 5 " |
Laenanud oli tema enne minu käest
| ½ Pütti kaeru 60 cop. nael willu 50 cop | 1 | 10 |
| Paar pastlaid 40 cop. külimit silku 50 | 90 | |
| Kartuhwli ja kapsa maa | 1 | 50 |
| 1. külimit kartuhwlid 15 cop. 5 naela leiba | 25 | |
| ja jahu on üks kord jäänud | 10 | |
| Summa | 12. Rbl. | 65. kop. |
Ja siis käis tema siga mullu sügisi minu kaeras, ja selle ette pean ma 1. Rbl 15 kop kinni.
Ja Ewa Tunst tunnistas kül nenda palju saanud olewad, ja ka keik need laenud ka nenda laenanud, aga selle sea kaera söömist ei ütlenud mitte nenda tõsi olewad.
Kogukonna kohus tegi otsust, et seda kaera söötmist oleks tema pidanud kohe ära seletama ja tallitajad järele waatada nüüd ei maksa see enam ühtigid, waid pead temale see 1. Rbl. 15 kop ära maksma.