| Leidandmed | EAA.3991.1.5 |
|---|---|
| Kaader | 4,5 |
| Daatum | 12.08.1877 |
| Protokolli number | 15 |
| Protokolli teema | 7. Maade ja hoonete rentimine, mõõtmine ja pärandamine. Ehitamine. Suhted mõisa ja kroonuga.; 8. Varavastased kuriteod; 14. Suhted kõrgemate kohtutega. Kriminaalasjade algatamine. |
| Märkused |
| Kohtumehed | |||
|---|---|---|---|
| Eesnimi | Perekonnanimi | Täisnimi | Roll |
| Hans | Maddison | Peakohtumees | |
| A | Oidermann | Kirjutaja | |
| Maddis | Peterson | Kohtumees | |
| Peter | Leppik | Kohtumees | |
15.) Perremees Jurri Rawon kaebas et temma piiri mees Walla wanem Hans Lasn on möda läinud Juli kuu sees 1877 temma heinamaad ärra niitnud, mis temmal Cassa herrade ja maa mõõtja polest kätte näidatud olla, ja nõudis Jurri Rawon et temma heina maa piir Hans Lasn wasto kohto poolt ärra õiendud peab sama. Hans Lasn ütles se wasto et maa mõõtja olla heina maa piiri kõige esmalt nenda wiisi temma ja Jurri Rawon wahhel mahha pannud ja kaardi peale ülles märkinud kuida ta tedda ärra niitnud on, ja nenda ei olla temma siis Jurri Rawoni heinamaad omma teades millalgi mitte niitnud egga temmale kahju teinud.
Kohtopoolt sai se assi nenda läbbi rägitud, et se üks assi on mis Auliku Pernu Cassa Collegio ja maamõõtja külge pudub, ja et walla kohtu ees ka mitte nende made kaardi ei olle, on se walla kohtul üks tundmata assi, - sepärrast sai Jurri Rawon omma kaebtuse asja pärrast juhhatud omma pallumist Keiserliku I Pernu Kihelkonna kohto wia.
Peakohtumees Hans Maddison XXX
Kohtomees Maddis Peterson XXX
Peter Leppik XXX
Kirjutaja A.Oidermann [allkiri]
Mahha kirri sai Jurri Rawonil 16.augustil kätte antud.