| Leidandmed | EAA.3257.1.3 |
|---|---|
| Kaader | 427 |
| Daatum | 17.01.1886 |
| Protokolli number | 21 |
| Protokolli teema | 6. Töö- ja teenistussuhted |
| Märkused |
| Kohtumehed | |||
|---|---|---|---|
| Eesnimi | Perekonnanimi | Täisnimi | Roll |
| Peeter | Kripson | Peakohtumees | |
| Johan | Kiljak | Kohtumees | |
| Kota | Piir | Kohtumees | |
| Peeter | Pedoson | Kohtumees | |
| Jaan | Ottan | Kohtumees | |
Peeter Rooma kaibas, et Johan Rämmal temale lepingu järele päiwiliseks ei ole tulnud - nõuab 21 rubla kahjutasumist.
Johan Rämmal wastutas selle pääle, et lepingu järele Peeter Rooma temale 4 rubla maksma pidanud kui teenistusest lahti saanud; päiwilise kaupa ei ole teinud - nõuab 4 rubla kätte.
Wöörmünder Peeter Plaks tunnistas et Peeter Rooma Johan Rämmalit teenistusest lahti lasta tahtnud ja on siis leping olnud et Peeter Rooma Johan Rämmalile 4 rubla maksab. Mihklipäiwaks lubanud kätte.
Jaan Mondson tunnistas nõndasama.
Mõiste: Peeter Rooma nõudmine on tühjaks mõistetud ja maksab tema Johan Rämmalile lepitud 4 rubla 8 päiwa sees wälja.
Pääkohtumees: P. Kripson XXX
Kohtumees: J. Ottan XXX
Kohtumees: P. Pedoson XXX
Kohtumees: J Kiljak <allkiri>
Kohtumees: K Piir <allkiri>
Mõiste sai kohtukäijatele kuulutatud T.S.R. §772-774 järele aastast 1860 ja õpus antud mis tähele panda tuleb kui keegi kõrgemat kohut nõuab ning ei olnud Peeter Rooma rahul.
Kirjutaja: