| Leidandmed | EAA.2541.1.3 |
|---|---|
| Kaader | 7 |
| Daatum | 18.02.1870 |
| Protokolli number | 3 |
| Protokolli teema | 9. Sõim ja vägivald |
| Märkused |
| Kohtumehed | |||
|---|---|---|---|
| Eesnimi | Perekonnanimi | Täisnimi | Roll |
| Andres | Juntsohn | Peakohtumees | |
| Mart | Wenno | Kohtumees | |
| Jaan | Södi | Kohtumees | |
| Mart | Arrak | Kirjutaja | |
Se Hindrek Waino kaewtus mis sel 1mal Webruaril No 5 ees olli. Tunnistas Jaan Hanso et Jürri Paimets ütles Kabbeli toas kirrikoleste hulgas ah sinna hannad muud ma ei tähhele pannud.
Körwa mees Jaan Södi tunnistas, et üks mees tulli el sammal pühha päe öhto meie tubba ja ütles, kül üks pois panni tänna Kabbelis Hindreko pea täis ja ütles, sinno tahtmenne se keige rohkem olli, et ma sui peksa sain. Selle peale sai neile leppimest pakkutud. Siis tunnistas Jürri Paimets, et minna ütlesin Hindrek Waino wasto Kabbelis sinno tahtmenne se keige rohkem olli et ma sui peksa sain, sinna ütlesid Kustaselle Wenne kele löö köwwaste ja selle 5e hobiga waenlased pesitte mind werriseks Hindrek kül leppis.
Agga koggokonna kohhus moistis, et se pois Jürri Paimets üht kohtomeest hulga rahwa seas on haugotanud maksab 2 rupla trahwi se rahha peab ühhe näddaliga makstud ollema muido olleks 10 witsa hobi sanud, agga tunnistas ollen haige.