Protokoll
LeidandmedEAA.1110.1.8
Kaader33
Daatum18.08.1878
Protokolli number
Protokolli teema5. Kahjutasu; 9. Sõim ja vägivald
Märkused
Kohtumehed
Eesnimi Perekonnanimi Täisnimi Roll
Aron Krimm Peakohtumees
Maddis Erm Kohtumees
Abram Pärn Kohtumees
Tawet Kook Kohtumees

Peeter Sergejew Sukow kaebab kaebab Karpa Makejew Politanow peale, ühhel pühhabasel paewal olla se temmale silmi süllitanud, temma süllitanud wasta, tõukanuwad wastastikko, lõppeks löönud wõrgo waustega õlla ja käe peale, mis eest temma 20. rubla nõuab.

Karpa Makijew Politanow kostab et Sukow olla temma kallale tükkinud, löönud tedda mahha, ja siis löönud temma puuga.

Jekim Andrijew Sadowtschin tunnistab, et nemmad sõimanuwad esti wastastikku, temma polle agga sedda nähnud, kes enni kummagi putunud, nähnud agga sedda kudda PolitanowSuhowile waustega löönud, ni et mahha kukkunud. Esti olnud mõllemad pikkali.

Simon Fromejew Trubkin tunnistab, et sõimlenuwad esti, siis assunud karwupiddi kokku, pärrast löönud Karpa Makejew Politanow puuga ja wõrgu waustega

Feodor Mitrofanow Goluhow tunnistab nisamma

Tunnistus sai awwaldut

Kohhus mõistis:

On Karpa Makejew Politanow 2 korda puuga Peeter Sergejew Sukowi löönud, siis maksab temma 10. rubla sellele, aj et nemmad wastastikku on tappelnud ja pühhapäewa rikkunud, siis maksawad kunbgi kerriku waeste kassale.

/:Otsus kulutud sel 18. Augustil. seaduse §§ 772 ja 773 juhhatusel, ja oppuse kirjad wäljaantud:/

A. Krimm [allkiri], pea
xxx Maddis Erm, kohtumees
A. Pärn [allkiri], "
xxx Tawet Kook, "