| Leidandmed | EAA.2826.1.1 |
|---|---|
| Kaader | 62,63 |
| Daatum | 14.11.1877 |
| Protokolli number | 36 |
| Protokolli teema | 8. Varavastased kuriteod |
| Märkused |
| Kohtumehed | |||
|---|---|---|---|
| Eesnimi | Perekonnanimi | Täisnimi | Roll |
| Mihkel | Poots | Kiltsi | Peakohtumees |
| Jaan | Grünär | ühendud waldade Koolmeister | Kirjutaja |
| Jürri | Rabba | Kohtumees | |
| Mihkel | Mikkas | Kohtumees | |
Ette astusid: kaebaja Assuküla walast Sep Mihkel Hie, Ärra warrastud sapaste pärrast, mis 3 1/2 nädali pärrast leidsin Moisa rehhe peal Jürri Rabba jallast (kohto mehe poeg) tunnistus läbi mis sapa säerdes olli sain kätte.
Kaebtusse allune Juri Rabba olli kohto ees ja ütles sapad Parrali Kõrso ukse ees maast leidnud, pimmedas wisin kõrso sisse ahjo äre peale, tulles tõin koio ei rägind kellegile.
Sep Mihkel ütleb:"Kodo leidsin sapad waeg, mis Parali Kõrtsu ukse ees kottis teadsin ollewad, et Tõnnis Laur käis asjad, ja sapad järrel waatmas mis heina kotti pohjas ollid, sapad maksid 2 1/2 Rubla säerede sees olli 6 künart riet, mis 72 kop maksis, se on ka kadund.
Jürri Rabba ütleb kohto ees "Minna ei näind Sep Mihkelt." Sep Mihkel ütleb "Miks sa mind ei näind Kondi Juhan tulli minnoga seltsis kõrsust wälja ja ütles sind J. R. Näind; Jürri Rabba ütles: Kondi Juhhan olli minnoga seltsis Parralis, ütles: ""Saatsin Sep Mihkli minnema.
Kohto mehed jätwad asja seletust teise kohtu korraks, et mollemad kohto käiad lubawad tunistust tua.
Kohto mees Mihkel Poots XXX
I Kõrwamees Jürri Rabba XXX
II Kõrwamees Mihkel Mikkas XXX
Kirjotaja: Jaan Grünär <allkiri>
Leppind. Isse keskis ilma kohto ette tullematta