| Leidandmed | EAA.2826.1.1 |
|---|---|
| Kaader | 124,125 |
| Daatum | 07.08.1884 |
| Protokolli number | 1 |
| Protokolli teema | 5. Kahjutasu; 8. Varavastased kuriteod |
| Märkused |
| Kohtumehed | |||
|---|---|---|---|
| Eesnimi | Perekonnanimi | Täisnimi | Roll |
| Jaan | Koplik | Kohtumees | |
| Peter | Thomson | Peakohtumees | |
| Jüri | Erik | Kohtumees | |
Ette astus Assoküllast Kustas Jis ja kaebas et tema aiast 27. wastu 28 Julit öösel on õunu warastud ja õunapuud ära lõhutud. Soeru Juhani poia Rein Matsiki käest sain arwata 4 toobi ossa, Jüri Tom 10 tükki, Jaan Lõp käest 1 Kilimit ja Jürri Taru käest 1/2 Kilimittu ja Kiltsist Mihkel Lõp käest 1/2 Kilimittu kätte. Kui ma issi need õunad oleks puust ära wõtnud siis oleks arwata 2 pütti arwata 6 rubla wäärt eest saanud; peale selle on nemad puud ära lõhkund kus eest ma keige wähemast 4 rubla kahju tassumist pärin.
Ette astus Jürri Tom ja ütles wälja et tema on Ue Hansul ja Rein Matsik on temale seda nõu anud et peawad õunu warastama minema, öeldes et Jisi aedas on õunu küll lähme toome sealt ma olen juba 4 korda enne seal käinud toomas. Ma läksin õhtu küla wainule kiige peale ka kutsusin sealt weel teisi kaasa.
Ette astus Jaan Lõp ja ütles wälja et Jürri Tom on õhtu kiigeld neid Jisi aeda kutsund õunu warastama ja tema on ka kaasa läinud.
Ette astus Jürri Taru ja ütles seda sama wälja.
Ette astus Mihkel Lõp ja ütles sedasama wälja.
Ette astus Rein Matsik ja ütles wälja tema on teiste poistele nõu annud õuna wargale minna sellepärast et Kustas Jis isse kottu ära olnud arwand paras aeg olewad.
Et need ükski weel täie aelised ei olnud said nende wanemad kohtu ette kutsutud ja wanematte tahtmisse järel moistis kohus et ihu nuhtlust poisid peawad saama ja Kusta Jis kahju 10 rubla ärra tassuma ja nimelt nenda et Rein Matsik maksab 2 rubl ja saab 20 hoopi witsa nuhtlust, Jürri Tom maksab 2 rubla ja saab 20 hoopi witsa nuhtlust trahwi, Jaan Lõp maksab 2 rubla kahju tasumiseks ja saab 10 hoopi witsa nuhtlust, Jürri Tarn maksab 2 rubla kahju tassumist ja saab 20 hoopi ihu nuhtlust trahwi ja Mihkel Lõp maksab 2 rubla ja saab 10 hoopi witsa nuhtlust trahwi.
Selepärast et ei lasse teiste õunapuu aedu rahul olla.
Kohtuwan. Peter Thomson
Kõrwamees Jüri Erik XXX
Kõrwamees Jaan Koplik XXX
Kirjut. M Kentmann <allkiri>
ihu nuhtlust 20 hoopi täidetud
ihu nuhtlust 20 hoopi täitetud
ihu nuhtlust 10 witsa hoopi täidetud
ihu nuhtlust 10 witsa hoopi täidetud
ihu nuhtlust 10 witsa hoopi täidetud