Rahvusarhiiv

Ava otsing

Seiklused arhiivis

Seiklus ja arhiiv?! Need kaks mõistet ei sobi kokku? Muidugi sobivad!

Kujutlegem rühma õpilasi kaasaegsete nutiseadmetega ja laskem neil kaduda arhiiviseinte vahele – jäädvustama ajaloo peidetud aardeid, tutvuma arhiivi eripalgeliste töölõikudega ning avastama, kuidas meie kultuuriline identiteet on arenenud ja kuidas selle identiteedi tunnismärgid on hoitud tulevikuks. Sellest saab filmi, mis on täis põnevust ja arhiiviõppe uudset vaimu!

Seiklused arhiivis pilootprojekt viidi läbi 2015. aasta oktoobris Rahvusarhiivi Madara hoones Tallinnas. Loomingulise õppemeetodi praktikas osalesid Pelgulinna Gümnaasiumi 10. ja 11. klassi õpilased, tänu kelle julgetele ideedele ja nutiseadmete suurepärasele kasutusoskusele valmis neli filmi, millega saab tutvuda rahvusarhiivi ajaveebis. 2016.–2018. aastal on visualiseeritud arhiiviõpet läbinud Tartu Katoliku Hariduskeskuse 5. ja 6. klassi õpilased, Tallinna Polütehnikumi 2. kursuse ajalootudengid, Nõmme Gümnaasiumi 10. klassi õpilased, Rae valla Järveküla kooli 6. klassi õpilased, Haapsalu Kutsehariduskeskuse bürootöö 2. ja 3. kursuse õppurid, Tarvastu Gümnaasiumi 8.–12. klassi õpilased, Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi  10.–12. klassi õpilased ning Tartu Ülikooli arhiivinduse eriala tudengid. Paljusid valminud videoid saab vaadata europrojekti Community as Opportunity YouTube’i kanalil.

Kuivõrd europrojekt lõppes 2018. aasta novembris, siis korraldame filmimisega arhiivitunde edaspidi vastavalt arhiivipedagoogide võimalustele. Huvi korral võta julgelt ühendust!

Kontakt Tallinnas:
Tiina Männapsoo
Tiina.Mannapsoo[at]ra.ee
693 8658

Kontakt Tartus:
Birgit Kibal
Birgit.Kibal[at]ra.ee
53 450 403