Rahvusarhiiv

Ava otsing

Uurijatund Tartus

Uurijatund Tartus toimub iga kuu esimesel kolmapäeval kell 15, mil ootame pere- ja kohaloo uurimise huvilisi Rahvusarhiivi peamajja Noorasse (Nooruse 3). Räägime põhilistest arhiiviallikatest, kuidas neid infosüsteemide abil leida ja kuidas kasutada. Iga uurijatund on pühendatud kindlale teemale.

2020. aasta sügishooaja uurijatunnid toimusid 2. septembril, 7. oktoobril ja 4. novembril, ees ootab uurijatund 9. detsembril.

Detsembrikuu uurijatunnis kõneleb Eesti Mälu Instituudi esindaja Meelis Maripuu teemal “Kommunismiohvrite e-memoriaali andmestiku täiendamine”. Juttu tuleb andmete kogumisest ja korrastamisest, samuti seni kasutatud ning uutest käibele tulevatest allikatest, mis represseeritute saatust täpsemini avavad. Selgitatakse ka andmete korrastamise ja e-memoriaalis esitamise põhimõtteid ning seoseid perekonnalooga.

Uurijatund on tasuta ja sel korral üksnes Zoomi ülekandena. Ligipääsuks vajaliku lingi saamiseks palume igal huvilisel täita allpoolne registreerimisvorm. Lähem teave: Kadri Tooming, 738 7519. Kõik huvilised on lahkelt oodatud!

Uurijatund Tartu