Täpsem otsing

Sõduri andmed

Perekonna- ja eesnime väljadel saad otsida kõigi juba sisestatud sõdurite nimede järgi. Pea meeles, et isikunimed ei pruugi esineda kaasaegses kirjaviisis ning üks ja sama isik võib erinevates dokumentides olla kirjas erineva nimekujuga. Seega katseta otsinguväljal erinevaid variante.

Sünni- ja surmaaja järgi saad otsida kuupäeva (kujul „pp.kk.aaaa“) või aasta (kujul „aaaa“) täpsusega.

Sissekirjutus/Elukoht võimaldab otsida linna/valla täpsusega. Selleks hakka autocomplite-väljale sisestama kohanime ja vali süsteemi poolt pakutud haldusüksuste seast sobiv.

Sissekirjutuse/Elukoha täpsustus. Otsib linnast/vallast väiksemate üksuste (mõis, küla, talu, aadress) või väljaspool Eesti ala asuvate kohanimede järgi.

Lisateave järgi saad otsida andmeid sõdurite teenistuskäigu ja saatuse kohta. Andmed on sisestatud vabatekstina, seega võib otsisõnaks olla "vabatahtlik", "ajapikendus", "langes" jne. Otsingu laiendamiseks kasuta metamärke.

Näita ainult kodukirjeid sorteerib välja sõdurikirjed, mis on sisestatud perepärimusele ja Geni andmebaasile Eestlased Esimeses ilmasõjas mitte arhiiviallikatele tuginedes.

Säiliku andmed

Leidandmed on arhiivi nimetusest (lühendina), fondi, nimistu ja säiliku tähisest/numbrist koosnev unikaalne kood säiliku haldamiseks ja viitamiseks. Kuvatakse vastavast säilikust sisestatud sõdurite andmed.

Otsiväli Pealkiri võimaldab otsida säiliku pealkirjas leiduvate sõnade järgi, nt allikatüübi, koha või aastaarvu järgi.

Dokumendi Piirdaatumite järgi saad leida ühe/mitme aastakäigu kutsealused või väkkevõetud.

Maakond väljal otsi ühest maakonnast pärit sõdureid, valides selleks rippmenüüst huvipakkuva maakonna. Järva- ja Võrumaad menüüs ei ole, sest arhiivis ei leidu nende maakondade kutsealuste ja väkkekutsutute nimekirju.

Dokumendi liik on allikatüüp, nt kutsealuste nimekiri, teenistuslehed. Loe lähemalt allikate kohta.

Otsingu tulemused on vaikimisi sorteeritud perekonnanime järgi tähestikuliselt. Tulemusi saad ümber sorteerida iga tulba sisu järgi, kui klõpsad tabeli päises olevatel pealkirjadel. Otsitakse nii arhiiviallikatest sisestatud sõdurite kui kodukirjete seast. Kodukirjed näidatakse virsikukarva taustal, kusjuures Geni andmebaasist kopeeritud kirjete juures on märkus "Geni".
Tabelis kuvatakse ainult sõdurite põhiandmed. Rohkem infot isiku ja säiliku kohta näed, kui klõpsad isiku perekonnanimel.
Kaadri numbril klõpsates avaneb isikukirje  originaaldokumendis.

Arhiiviallikatest sisestatud isikukirjete juures on nupp "Muuda", millel klõpsates saad olemasolevaid andmeid parandada või täiendada. Kirje muutmiseks tuleb end keskkonda sisse logida.