Üldtutvustus

Otsivormid

Kaartide otsimiseks saab kasutada lihtotsingut ja täpsemat otsingut.


Abitekstid otsivormides

Osade otsiväljade kõrval näete vihje ikooni, millel klõpsates avatakse väike aken lahtri kasutamisjuhendiga.

Kaardiotsing

Enamik kaarte on haldusüksuste kaudu seotud ligikaudsete geograafiliste koordinaatidega, tänu millele saab neid otsida ka kaasaegse kaardi kaudu.

Otsingu tulemused

Vaikimisi kuvatakse otsingu tulemused kompaktselt tabeli kujul. Aga tulemusi on võimalik vaadata ka pisipiltidega varustatud nimekirjana.


Tagasipöördumine otsivormi juurde

Tulemuste juurest tagasi otsinguparameetrite juurde pöördumiseks saab kasutada navigatsiooniriba.

Otsingu tulemuste sorteerimine

Vaikimisi on tulemused sorteeritud leidandmete järgi, aga neid saab sorteerida iga tulba sisu järgi, kui klikkida tulba päises.

Digitaalse kujutise avamine

Nende kaartide juurde, mille kohta on saadaval digitaalne kujutis, kuvatakse otsingu tulemuste tabelis vastav ikoon. Kujutise avamiseks tuleb ikoonil klikkida.

Detailandmete avamine

Tabelis kuvatakse ainult kaartide põhiandmed. Rohkem infot kaardi kohta näeb, kui klikkida leidandmetel.

Mitmeosaline kaart

Kui mõni kaart on tehnilistel põhjustel digiteeritud mitmes osas ehk mitme failina, kuvatakse nende failide sirvimiseks spetsiaalne menüü.

Kaardi avamine suuremalt

Kartograafilise dokumendi detailvaates näidatakse ainult kaardi pisipilti. Avades kaardi suuremalt, saate seda suurendada, liigutada, pöörata.


Kaardi avamine eraldi aknas

Kaardi saab avada ka veebilehitseja eraldi aknasse. Seda võimalust on hea kasutada siis, kui soovite otsida välja mitu kaarti, et neid hiljem võrdlevalt uurida.


Kaardi salvestamine ja printimine

Kui soovite kaardi digitaalset kujutist printida või pildifailina oma arvutisse salvestada, klikkige lingil "Laadi alla".


Ligikaudsed geograafilised koordinaadid

Enamik kaarte on haldusüksuste kaudu seotud ligikaudsete geograafiliste koordinaatidega. Detailvaates kuvatakse neile koordinaatidele vastav ala kaasaegsel kaardil (Google Map). Kui soovite seda kaarti täpsemalt uurida, klikkige lingil "Ava suuremalt".