Hooned ja kinnistud

Selle vormi kaudu saab esitada päringu hoonete ja kinnistute omandiõiguse ja ajaloo kohta. Päringutele vastamisel on peamiselt aluseks kinnistusamet, hooneregistritoimikud, EVP keskregister, talundilehed ja laenutoimikud.

NB! Arhiiv ei paku suuremahulist uurimustööd.

Palun esitage võimalikult täpsed andmed objekti kohta:

Samuti saab selle vormi kaudu küsida hoonete projekte ja inventariseerimisplaane. Sellisel juhul ei lisandu koopiahinnale päringule vastamise teenustasu.

Kui soovite lihtkoopiaid (tõendamata koopiaid) ja teate säiliku leidandmeid, siis soovitame vormistada oma VAU kontol koopiatellimuse.

Rohkem teavet teema kohta leiab virtuaalse uurimissaali VAU rubriigist "Kinnistud ja hooned".

Isiklik huvi: päringu lahendamise teenustasu on 15 eurot, makseteade saadetakse päringu esitajale  pärast töö valmimist. Päringule vastatakse 30 päeva jooksul.

Õiguste ja tehingute tõendamine või ametialane toiming: riigilõivuga 15 eurot on maksustatud arhiiviteatis (riigilõivuseaduse § 346). Riigilõivu makseteade saadetakse päringu esitajale pärast päringu läbivaatamist. Päring võetakse töösse siis, kui riigilõiv on tasutud ning sellele vastatakse 30 päeva jooksul.  • Täida vorm
  • Esita päring
  • Päring on esitatud

Tärniga * märgitud väljad on kohustuslikud

Päringu esitaja andmed
Esindatav asutus
Kui Sa ei esinda asutust, palun jäta see osa lihtsalt tühjaks!
Asutuse juriidiline aadress
Päringu esitaja eelistused

Päringu sisu

Palun kirjutage turvakood kõrvalolevasse kasti.

Järgmisel sammul saate lisada faile ja esitada päringu.

Loobu

Te  valisite kättesaamise viisiks e-kirjaga saadetava digitaalselt allkirjastatud teatise.

Digitaalselt allkirjastatud arhiiviteatis on spetsiaalses digitaalallkirja vormingus fail või failid (.asice või .bdoc laiendiga).

Digitaalallkirja olemust ja kasutamist reguleerib Digitaalallkirja seadus. Digitaalallkiri on Eestis ja Euroopa Liidus seaduse silmis võrdne omakäelise allkirjaga.

Kui te elate väljaspool Euroopa Liitu ja soovite saata digitaalselt allkirjastatud arhiiviteatise edasi mõnele asutusele, uurige esmalt järele, kas see asutus aktsepteerib Eesti digitaalallkirja. Kui selgub, et ei aktsepteeri, tellige meilt postiga paberil arhiiviteatis (määrake vormis kättesaamise viisiks "Postiga").

Digitaalselt allkirjastatud dokumendi avamiseks ja digitaalallkirja kehtivuse kontrollimiseks peab olema teie arvutisse paigaldatud DigiDoc tarkvara.

DigiDoc tarkvara paigaldamiseks klõpsa siin:
https://installer.id.ee/

Kas olete kindel, et soovite digitaalselt allkirjastatud teatist?