Hooned ja kinnistud

Arhiiv ei paku suuremahulist uurimustööd ega koosta talu või hoone ajaloo uurimusi, kuid juhatab allikate juurde, mida uurija iseseisvalt kasutada saab.

Selle vormi kaudu saab esitada rahvusarhiivile päringu hoonete ja kinnistute omandiõiguse kohta, samuti tööstusettevõtete, laevaosakute ja väärtpaberite omamise kohta kuni 1940. aastani. Päringutele vastamisel on peamiselt aluseks kinnistusamet, talundilehed, laenutoimikud; kaubandus-tööstuskoja äriregister, majandusministeerium, siseministeerium, veeteede amet jm (kõik kuni 1940), hooneregistritoimikud (nõukogude periood kuni 2003), EVP keskregister (kuni 2007).

Palun esitage võimalikult täpsed andmed objekti kohta:

Hooneregistritoimikud sisaldavad asendiskeeme, hoonete plaane ja jooniseid, kinnistusametites hoonete plaane ei ole. Rohkem teavet leiab virtuaalse uurimissaali VAU rubriigist "Kinnistud ja hooned".

Kui soovite dokumentidest lihtkoopiaid (tõendamata koopiad), palume vormistada tavaline koopiatellimus.

Riigilõivuga 15 eurot on maksustatud arhiiviteatis (riigilõivuseaduse § 346). Riigilõivu makseteade saadetakse päringu esitajale kohe pärast päringu läbivaatamist. Päring võetakse töösse siis, kui riigilõiv on tasutud, ning sellele vastatakse 30 päeva jooksul.

Huvipäringu lahendamise teenustasu on 15 eurot,  makseteade saadetakse päringu esitajale  pärast töö valmimist. Päringule vastatakse 30 päeva jooksul.  • Täida vorm
  • Esita taotlus
  • Päring on esitatud

Tärniga * märgitud väljad on kohustuslikud

Taotluse esitaja andmed
Esindatav asutus
Kui Sa ei esinda asutust, palun jäta see osa lihtsalt tühjaks!
Notaribürood esindades
Taotluse esitaja eelistused

Taotluse sisu

Palun kirjutage turvakood kõrvalolevasse kasti.

Järgmisel sammul saate lisada faile ja esitada taotluse.

Loobu

Te  valisite kättesaamise viisiks e-kirjaga saadetava digitaalselt allkirjastatud teatise.

Digitaalselt allkirjastatud arhiiviteatis on spetsiaalses digitaalallkirja vormingus fail või failid (.asice või .bdoc laiendiga).

Digitaalallkirja olemust ja kasutamist reguleerib Digitaalallkirja seadus. Digitaalallkiri on Eestis ja Euroopa Liidus seaduse silmis võrdne omakäelise allkirjaga.

Kui te elate väljaspool Euroopa Liitu ja soovite saata digitaalselt allkirjastatud arhiiviteatise edasi mõnele asutusele, uurige esmalt järele, kas see asutus aktsepteerib Eesti digitaalallkirja. Kui selgub, et ei aktsepteeri, tellige meilt postiga paberil arhiiviteatis (määrake vormis kättesaamise viisiks "Postiga").

Digitaalselt allkirjastatud dokumendi avamiseks ja digitaalallkirja kehtivuse kontrollimiseks peab olema teie arvutisse paigaldatud DigiDoc tarkvara.

DigiDoc tarkvara paigaldamiseks klõpsa siin:
https://installer.id.ee/

Kas olete kindel, et soovite digitaalselt allkirjastatud teatist?