Tukka Tõnis Nömmik kaewas et minewa püha ohta tulnud tema kaera körtsu, ja tulnud sealt jälla oma wenna Jüriga ära ja akkanud kodo tulema, siis tulnud Mart Wiburg ja Ado Jürna tük maad körtsust maandi peale nende järele, ja akkanud neid peksma, ja löönud temale kuklase nenda et tema otseti maha kukkunud ja löönud kiwiga tema pea lõhki.
Ja arm on pregu weel peas nähja.
Mart Wiburg räägib et Tukka Jüri ja Tõnis olla kortsus Raiküla poistega tulise läinud, ja kutsund neid appi, nemad pole mitte läinud ja kui Tukka mehed kodu akkanud minema siis nemad läinud ka nende järele, ja maandi peal tulnud Tukka mehed nende peale neid peksma et miks naad põle neid kõrtsus appi mitte tulnud kui naad Raiküla poistega on tulitsenud, ja üttelnud:" Teie elate meie õue peal ja ei tule meit appi," ja Tõnis wõtnud kohe kiwi ja löönud temale pähe ja akkanud tema rindu kinni, siis naad läinud molemad kraavi, ja kui tema krawist wälja tulnud läinud körsi ette Ado olnud seal, siis tema pesnud enast korpus werest puhtaks.
Ado Jürna räägib et Tukka mehed teinud Raiküla poistega esti riu otsa ülese, ja Jüri kutsunud neid endale appi, ja lubanud nendele 3 rubla maksta, ja kui naad akkanud kodo minema, ja läinud sada sammu körtsust ära siis Tukka mehed akkanud neid sõimama ja wanduma, ja tulnud kohe kiwid olnud käes nende peale ja löönud Mardi pea kiwiga lõhki. ja tema läinud Mardi appi, ja Tukka Jaan ola teiwaga temale käe peale löönud, kässi on alles seiamaale paistetanud.
Tukka Jüri Nömmik räägib et kui naad akanud körtsist kodo tulema siis tulnud Mart ja Ado nende järele, ja Mart akkanud tema rinnust kinni ja üttelnud: "Ma tahan su kuradi tappa." tema rabelenud ära ja jooksnud ära, ja Tõnis jäänud nende kätte, ja Tõnis tulnud hommikust ööd weel kodo ja üttelnud: "miks sa ära jooksid ja lassid minu tappa." Ja ütleb et Mart ja Ado olla juba körtsus tuli akkanud tegema ja teda lükkanud.
Kortsmik Hans Tedre tunnistab et Tukka Jüri olla selle tüli ohta ülese teinud, ta olla wägese läinud Raiküla poiste eest olut wötma ja need on keelanud, siis Jüri wötnud ühe Raiküla poisi karwust kinni ja läinud museletes tema tooli peale ja teinud tooli katki, ja se tool maksnud 1 rub 75 kop, tema parib et Jüri peab selle tooli wälja maksma.
Ja seda tema ei teada kuidas nende tüli on õues sündinud, tema olla juba toas kaks korda Nömmikuid keelanud tüli tegemast, aga naad pole mitte kuulanud,
Mart Wiiburg olla parast õuest tuppa tulnud pea olnud lõhki, ja Tukka mehi ei olle tema pärast enam näinudgi.
Kohus sundid neid issi keskis ära lepima ja naad ei leppinud, waid iga üks suurustab, et tema on õige ja teised süi alused. naad ei saand leppimisega korda.
Kohus mõistis: et naad pühapäwa õhta on kõrtsus tüli teinud ja ühte teist kiwidega weel lõhkunud: et, Tukka Jüri maksab 4 rubla trahwi, et tema tuli otsa tegia oli, ja körtsmikkule tooli ette 1 rub 75 kop. ja Tõnis maksab 1 rubla trahwi, et ta maandi peale tuli tegi.
ja Mart ja Ado sawad 15 witsa hopi et naad maandi peale teiste järele läksid neid peksma. ja naad peksuga ei ole rahul, lubawad rahaga maksta maksawad kumgi 3 rubla trahwi.
Tulewaks kohtu päwaks jawad maksta.
Tukka Tõnis Nömmik kaewas et minewa püha ohta tulnud tema kaera körtsu, ja tulnud sealt jälla oma wenna Jüriga ära ja akkanud kodo tulema, siis tulnud Mart Wiburg ja Ado Jürna tük maad körtsust maandi peale nende järele, ja akkanud neid peksma, ja löönud temale kuklase nenda et tema otseti maha kukkunud ja löönud kiwiga tema pea lõhki.
Ja arm on pregu weel peas nähja.
Mart Wiburg räägib et Tukka Jüri ja Tõnis olla kortsus Raiküla poistega tulise läinud, ja kutsund neid appi, nemad pole mitte läinud ja kui Tukka mehed kodu akkanud minema siis nemad läinud ka nende järele, ja maandi peal tulnud Tukka mehed nende peale neid peksma et miks naad põle neid kõrtsus appi mitte tulnud kui naad Raiküla poistega on tulitsenud, ja üttelnud:" Teie elate meie õue peal ja ei tule meit appi," ja Tõnis wõtnud kohe kiwi ja löönud temale pähe ja akkanud tema rindu kinni, siis naad läinud molemad kraavi, ja kui tema krawist wälja tulnud läinud körsi ette Ado olnud seal, siis tema pesnud enast korpus werest puhtaks.
Ado Jürna räägib et Tukka mehed teinud Raiküla poistega esti riu otsa ülese, ja Jüri kutsunud neid endale appi, ja lubanud nendele 3 rubla maksta, ja kui naad akkanud kodo minema, ja läinud sada sammu körtsust ära siis Tukka mehed akkanud neid sõimama ja wanduma, ja tulnud kohe kiwid olnud käes nende peale ja löönud Mardi pea kiwiga lõhki. ja tema läinud Mardi appi, ja Tukka Jaan ola teiwaga temale käe peale löönud, kässi on alles seiamaale paistetanud.
Tukka Jüri Nömmik räägib et kui naad akanud körtsist kodo tulema siis tulnud Mart ja Ado nende järele, ja Mart akkanud tema rinnust kinni ja üttelnud: "Ma tahan su kuradi tappa." tema rabelenud ära ja jooksnud ära, ja Tõnis jäänud nende kätte, ja Tõnis tulnud hommikust ööd weel kodo ja üttelnud: "miks sa ära jooksid ja lassid minu tappa." Ja ütleb et Mart ja Ado olla juba körtsus tuli akkanud tegema ja teda lükkanud.
Kortsmik Hans Tedre tunnistab et Tukka Jüri olla selle tüli ohta ülese teinud, ta olla wägese läinud Raiküla poiste eest olut wötma ja need on keelanud, siis Jüri wötnud ühe Raiküla poisi karwust kinni ja läinud museletes tema tooli peale ja teinud tooli katki, ja se tool maksnud 1 rub 75 kop, tema parib et Jüri peab selle tooli wälja maksma.
Ja seda tema ei teada kuidas nende tüli on õues sündinud, tema olla juba toas kaks korda Nömmikuid keelanud tüli tegemast, aga naad pole mitte kuulanud,
Mart Wiiburg olla parast õuest tuppa tulnud pea olnud lõhki, ja Tukka mehi ei olle tema pärast enam näinudgi.
Kohus sundid neid issi keskis ära lepima ja naad ei leppinud, waid iga üks suurustab, et tema on õige ja teised süi alused. naad ei saand leppimisega korda.
Kohus mõistis: et naad pühapäwa õhta on kõrtsus tüli teinud ja ühte teist kiwidega weel lõhkunud: et, Tukka Jüri maksab 4 rubla trahwi, et tema tuli otsa tegia oli, ja körtsmikkule tooli ette 1 rub 75 kop. ja Tõnis maksab 1 rubla trahwi, et ta maandi peale tuli tegi.
ja Mart ja Ado sawad 15 witsa hopi et naad maandi peale teiste järele läksid neid peksma. ja naad peksuga ei ole rahul, lubawad rahaga maksta maksawad kumgi 3 rubla trahwi.
Tulewaks kohtu päwaks jawad maksta.