Rapla: Valtu vallakohtu protokolliraamat (1885-1890)
| Leidandmed | EAA.2742.1.22 |
|---|---|
| Kaader | 8 |
| Daatum | 08.04.1885 |
| Protokolli number | 7 |
| Protokolli teema | 17. Määratlemata |
| Kohtumehed | |||
|---|---|---|---|
| Eesnimi | Perekonnanimi | Täisnimi | Roll |
| Jaan | Põdra | Kohtumees | |
| Ado | Rosimannus | Abikohtumees | |
| Juhan | Pohla | Abikohtumees | |
| M | Leinberg | Kirjutaja | |
waata protokoll 11mal martsi No 7.
minewal kohti päwal ei tulnud neid jälle kohtu käsu jarele mitte kohtuse, ja talitaja pidi neile jälle ueste kässu andma.
Ja wana isa ütleb nisamma et puu algusid ei olle neil mitte olnud, näidagu aga neid wälja kus naad on siis naad wöiwad meit wargas tehja. üksi aga olnud need lohud mis naad oma pailkidest raiunud pailkide al.
Wester ütleb et tema olla lasnud wabriku juure need palgid maha panna ja need puud toonud siis tagasi oma toa juur ja olla kahe ree pealt 3 süle täit puu algusid ära winud treppi alla ja need lohud lukkanud ka sinna maha. ja kui
Paroni herra saatis oma poolt kirja tunnistuseks, ja kirja sees seisis nenda: "Mina pidasin üks pääw
Kohus mõistis et naad maksawad kumgi 1 rub 50 kop trahwi, kokko 3 rubla et naad on mõisa raiutud puud tohtinud oma pailkise al tua, ja weel pealegi Paroni herrad ja westert walelikuks tegewad. ja peawad tulewa kohtu päwaks ära trahwi toma. nemad ei luba mitte maksta, lubawad suuremad kohtu nöuda, ja
waata protokoll 11mal martsi No 7.
minewal kohti päwal ei tulnud neid jälle kohtu käsu jarele mitte kohtuse, ja talitaja pidi neile jälle ueste kässu andma.
Ja wana isa ütleb nisamma et puu algusid ei olle neil mitte olnud, näidagu aga neid wälja kus naad on siis naad wöiwad meit wargas tehja. üksi aga olnud need lohud mis naad oma pailkidest raiunud pailkide al.
Wester ütleb et tema olla lasnud wabriku juure need palgid maha panna ja need puud toonud siis tagasi oma toa juur ja olla kahe ree pealt 3 süle täit puu algusid ära winud treppi alla ja need lohud lukkanud ka sinna maha. ja kui
Paroni herra saatis oma poolt kirja tunnistuseks, ja kirja sees seisis nenda: "Mina pidasin üks pääw
Kohus mõistis et naad maksawad kumgi 1 rub 50 kop trahwi, kokko 3 rubla et naad on mõisa raiutud puud tohtinud oma pailkise al tua, ja weel pealegi Paroni herrad ja westert walelikuks tegewad. ja peawad tulewa kohtu päwaks ära trahwi toma. nemad ei luba mitte maksta, lubawad suuremad kohtu nöuda, ja