3. Talitaja Juhan Toompuu kaebas et Jausa küla poisid minewa kewade Wäljasoo körtsu juures tülitsenud ja körtsu aknad sisse wiskanud ja aeda ära lautanud. Selle süi eest, on Kassari walla kohus nende poistele trahwi moistud Joosep Mäk 2 rubl, Toomas Mäk 1 rub. ja Siim Jaaksonile 1 rub. selle pärast olen mina Kihelkonna kohtu läbi käsku saanud seda trahwi raha nendelt sisse aeada ja Kassari walla kohtule sisse aata. Nüüd olen mina nendele käsku annud seda trahwi ära maksta aga et nemad minu kasku ei kuula siis annan mina neid kohtu hooleks.
Kohtu poolest said nimetud poisid ette kutsutud, hindelt küsitud miks nemad talitaja käsku ei täida ega seda trahwi raha ära ei maksa. Siim Jaakson ja Joosep Saueselg raakisid nemad selle pärast ei maksa et nemad selle aja on ules teinud ja et nemad sell aeal kottu ära olnud kui selle asja üle otsus tehtud. Joosep Mäk ja Toomas Mäk ütlesid et nemad selle pärast ei maksa et nemad ka oma jägu aeda on üles teinud ja et nemad tagawara wäe soldatid on ja koguni kihelkonna kohtu käsu all ei seisa.
Kohtu otsus: ulemal nimetud poi sid peawad selle trahwi ühe nadala aea sees tänasest päewast arwates talitaja kätte ara maksma ja kui nemad seda käsku ei täida saawad iga üks 50 kop trahwi maksma. Kui aga nemad Joosep Mäk ja Toomas Mäk seda arwawad et nendel mitte seaduslikult kohtust see trahw peale möistetud siis siis woiwad nemad selle üle kaebata.
3. Talitaja Juhan Toompuu kaebas et Jausa küla poisid minewa kewade Wäljasoo körtsu juures tülitsenud ja körtsu aknad sisse wiskanud ja aeda ära lautanud. Selle süi eest, on Kassari walla kohus nende poistele trahwi moistud Joosep Mäk 2 rubl, Toomas Mäk 1 rub. ja Siim Jaaksonile 1 rub. selle pärast olen mina Kihelkonna kohtu läbi käsku saanud seda trahwi raha nendelt sisse aeada ja Kassari walla kohtule sisse aata. Nüüd olen mina nendele käsku annud seda trahwi ära maksta aga et nemad minu kasku ei kuula siis annan mina neid kohtu hooleks.
Kohtu poolest said nimetud poisid ette kutsutud, hindelt küsitud miks nemad talitaja käsku ei täida ega seda trahwi raha ära ei maksa. Siim Jaakson ja Joosep Saueselg raakisid nemad selle pärast ei maksa et nemad selle aja on ules teinud ja et nemad sell aeal kottu ära olnud kui selle asja üle otsus tehtud. Joosep Mäk ja Toomas Mäk ütlesid et nemad selle pärast ei maksa et nemad ka oma jägu aeda on üles teinud ja et nemad tagawara wäe soldatid on ja koguni kihelkonna kohtu käsu all ei seisa.
Kohtu otsus: ulemal nimetud poi sid peawad selle trahwi ühe nadala aea sees tänasest päewast arwates talitaja kätte ara maksma ja kui nemad seda käsku ei täida saawad iga üks 50 kop trahwi maksma. Kui aga nemad Joosep Mäk ja Toomas Mäk seda arwawad et nendel mitte seaduslikult kohtust see trahw peale möistetud siis siis woiwad nemad selle üle kaebata.