Kohto ette tulli ja kaebas Kedwalt tallitaja abbimees Ado Käfig nenda: Temma on käsko annud et posti moon saaks ärrawided, seatud aiaks Tohhise kappa jama; siis on nemmad agga mullo sedda seadnud, et iggaüks omma nattukesse mona pärast Kappa jamas ei peaks käima nenda: Ühhed wõttawad tänawo mona peale ja wiiwad Kappa jama, ja teised jälle teine aasta, selle kaubaga olli ka Pridik Priden rahhul olnud, ja minnewal aastal omma jäo teistest lasknud ärrawia; agga kui tännow kord temma kätte tulnud siis ei olle Pridik mitte läinud waid on kässo wasto pannud. Et Pridik just sel korral kui posti mona peale wõeti, sedda teatust annud et temma ei lähhe, palkanud Ado Kehweg temma assemele teise ja maksnud 1 rubla 60 koppikad kes korma ärra olleks winud, sest et kegi wähhemalt põle läinud.
Kohto ette sai kutsutud Pridik ja temma käest küssitud mikspärrast temma kässo wasto on pannud? Agga Pridik tunnistas et temma põlle mitte wallaga ühte kaubelnud, sest et temma koht paljo pissem on kui teistel, on, temma omma mona kül teiste peale pannud ja rahha eest ärra lasknud wia, agga mitte selle peale, et ta wallaga ühte on kaubelnud!
Et agga Pridik ja Ado selle asja pärrast wägga paljo ei tahtnud waielda, leppisid nemmad mõllemad kohto laua eäres ärra, Pridik maksis pole wori rahha 80 kop Adule wälja ja et Pridik mitte nisugust kaupa polle teinud jättis Adu muist omma kahjuks.
Sellega lõppes kohhus.
Kohto ette tulli ja kaebas Kedwalt tallitaja abbimees Ado Käfig nenda: Temma on käsko annud et posti moon saaks ärrawided, seatud aiaks Tohhise kappa jama; siis on nemmad agga mullo sedda seadnud, et iggaüks omma nattukesse mona pärast Kappa jamas ei peaks käima nenda: Ühhed wõttawad tänawo mona peale ja wiiwad Kappa jama, ja teised jälle teine aasta, selle kaubaga olli ka Pridik Priden rahhul olnud, ja minnewal aastal omma jäo teistest lasknud ärrawia; agga kui tännow kord temma kätte tulnud siis ei olle Pridik mitte läinud waid on kässo wasto pannud. Et Pridik just sel korral kui posti mona peale wõeti, sedda teatust annud et temma ei lähhe, palkanud Ado Kehweg temma assemele teise ja maksnud 1 rubla 60 koppikad kes korma ärra olleks winud, sest et kegi wähhemalt põle läinud.
Kohto ette sai kutsutud Pridik ja temma käest küssitud mikspärrast temma kässo wasto on pannud? Agga Pridik tunnistas et temma põlle mitte wallaga ühte kaubelnud, sest et temma koht paljo pissem on kui teistel, on, temma omma mona kül teiste peale pannud ja rahha eest ärra lasknud wia, agga mitte selle peale, et ta wallaga ühte on kaubelnud!
Et agga Pridik ja Ado selle asja pärrast wägga paljo ei tahtnud waielda, leppisid nemmad mõllemad kohto laua eäres ärra, Pridik maksis pole wori rahha 80 kop Adule wälja ja et Pridik mitte nisugust kaupa polle teinud jättis Adu muist omma kahjuks.
Sellega lõppes kohhus.