Käru Jaan Susi kaewas et minu wend Hans (naad on koha kokko ostnud) ütles minule: " te se agerin (kuur) tühjaks nüüd mina olen sulle sinu raha koppika peal indressitega wälja maksnud, kuus aastad oli se sinu prugida olnud. nüüd jäeb kuus aastat jälla minu prukida." mina ütlesin: ega se siit maja paris ei ole, wana peremees pärib seda omale, siis Hans lõi mulle russikaga wastu rindu, mina olin sellest hopist üks nadal haige ei ma wõinud kedagi tehja, ja sai 1 rub 60 kop eest Abtegist rohtu toodud millega ennast tule paistel ja sojas ahju peal pidin määrima enne kui paremaks sain, ja praegu ei wõi ma suuremad ühti tehja ja olen päitised oma assemele pidanud wõtma kes minu tööd on aidanud tehja.
Hans Susi sai ette kutsutud ja protokol (Jaani kaebus) ette loetud. tema räägib: et, mina ei ole teda mitte löönud, mina käisin kül seda ageriku oma kätte prukida siis selle kallal läksime tülise. Jaan teeb mudu oma wigurid, et ta aige on. Mina küsisin ahju ja Jaan laks seal minust mööda, mina istumisest ülese ei saanud, ja kui tema kambri läks siis akkas karima; et "Hans lõi mind." siis tulnud Madis Eppa sinna siis kaewanud jälla temale: et " Hans lõi mule wastu rinu. ja et temal äda alla."
Siis selle peale Jaan kutsunud talitaja ka sinna seda asja üle kuulama ja Madis Eppa olnud ka seal. siis Hans üttelnud nende wasta, " ma lubasin teda lüia, ma lükkasin teda aga ma ei löönud teda."
Kohus mõistis mis Jaan nõuab nüüd selle ette. Jaan pärib 5 rubla, et on lasnud poisile nädali oma ees tööd tehja ja on rohtu ostnud.
Kohus mõistis et Hans maksab Jaanile 2 rubla kahju tasumist, ja trahwiks et ta teda lõi 1 pääwa ja öö puuri.
Sai kohe täidetud.
Käru Jaan Susi kaewas et minu wend Hans (naad on koha kokko ostnud) ütles minule: " te se agerin (kuur) tühjaks nüüd mina olen sulle sinu raha koppika peal indressitega wälja maksnud, kuus aastad oli se sinu prugida olnud. nüüd jäeb kuus aastat jälla minu prukida." mina ütlesin: ega se siit maja paris ei ole, wana peremees pärib seda omale, siis Hans lõi mulle russikaga wastu rindu, mina olin sellest hopist üks nadal haige ei ma wõinud kedagi tehja, ja sai 1 rub 60 kop eest Abtegist rohtu toodud millega ennast tule paistel ja sojas ahju peal pidin määrima enne kui paremaks sain, ja praegu ei wõi ma suuremad ühti tehja ja olen päitised oma assemele pidanud wõtma kes minu tööd on aidanud tehja.
Hans Susi sai ette kutsutud ja protokol (Jaani kaebus) ette loetud. tema räägib: et, mina ei ole teda mitte löönud, mina käisin kül seda ageriku oma kätte prukida siis selle kallal läksime tülise. Jaan teeb mudu oma wigurid, et ta aige on. Mina küsisin ahju ja Jaan laks seal minust mööda, mina istumisest ülese ei saanud, ja kui tema kambri läks siis akkas karima; et "Hans lõi mind." siis tulnud Madis Eppa sinna siis kaewanud jälla temale: et " Hans lõi mule wastu rinu. ja et temal äda alla."
Siis selle peale Jaan kutsunud talitaja ka sinna seda asja üle kuulama ja Madis Eppa olnud ka seal. siis Hans üttelnud nende wasta, " ma lubasin teda lüia, ma lükkasin teda aga ma ei löönud teda."
Kohus mõistis mis Jaan nõuab nüüd selle ette. Jaan pärib 5 rubla, et on lasnud poisile nädali oma ees tööd tehja ja on rohtu ostnud.
Kohus mõistis et Hans maksab Jaanile 2 rubla kahju tasumist, ja trahwiks et ta teda lõi 1 pääwa ja öö puuri.
Sai kohe täidetud.