Protokolli põhjusel sest 12 Webr 1886 № 14 tulli ette Jakob Urm ja kaebas: et ta nõuab oma 200 Rubla kätte saada Karl Juust käest.
Karl Juust ühes oma naise Katre Juustiga tulliwa ette ja ta ütles: Minu aiga ei ole see wõlg saanu, ja kui Jaan Weski Juusalauri talu tütre naises wõttis siis ta ütles ma wõta kül naise maija ma prilla ei taha pidage maja ja maske wõlg ehk kui ma maja wõta siis ma se wõla ka maksa, aga nüüd mõisteti maja ema ja minu käest ära, meil ei ole enamb koskilt seda raha maksa, see on maja wõlg, kes maja peab see maksku ka see 200 Rubl.
Ema Katre Juust ütles wäimees Jaan Weski, lubas se wõla maksa kui ta maja wõtab ehk lubas nenda kaua maja meie käes pidamiseks laske olla kuni wõlg makstud saab; nüüd aga mõisteti maja meie käest ära meil ei ole koskilt maksa sest see on maja wõlg mias maja on tarwitanud.
Jaan Weski ütles: Mulle see wõlg ei putu mina seda wõlga ei ole wõtnud, kui ma naise wõtsin siis lubasiwa Karl Juust ja ema Katre ise see wõlg maksa, ma lubasi neide käes maja paar aastat olla kui läbi saame aga nendega läbi es saa selle perast pidi mina maja nende käest ära wõtma, mina seda wõlga ei maksa.
Ema Katre Juust ütles: minu esimese abielu mehest Mihkel Urmist kui ta peremees olli sai see wõlg magatsi wõlast ja muist walla mastest mis Jakob Urm on maksnud. Nüüd mõisteti see talu minu käest ära mul ei ole kuskilt maksa, sest nagu protokollis kirjutatud kes maja peab maksab see wõlg. Wäimees Jaan Weski käes on maja tema maksku, sest maja maksab ju seda.
Otsus: Protokolli põhjusel sest 12 Webr 1886 № 14 mõistis kogukonna kohus: Et Juusalauri talu 1 aasta see on 12 Webruarist m.a. kuni 23 Aprillini 1887 Karl Juusti käes on olnud siis maksab Jarl Juust selle esimese tärmini 50 Rubl Jakob Urmile ära; ja et Jaan Weski tolle sama protokolli põhjusel edespidi selle talu pidaja on siis maksab Jaan Weski kui talu perandaja 150 Rubla selle talu wõlga Jakob Urmile ära. Mõistus kuulutedi § 773 ja 774 seletusen
[märkus lehe serwal:] Juust ja Weske sel 3 Juli oppuse lehed wälja wõtnud. -
Protokolli põhjusel sest 12 Webr 1886 № 14 tulli ette Jakob Urm ja kaebas: et ta nõuab oma 200 Rubla kätte saada Karl Juust käest.
Karl Juust ühes oma naise Katre Juustiga tulliwa ette ja ta ütles: Minu aiga ei ole see wõlg saanu, ja kui Jaan Weski Juusalauri talu tütre naises wõttis siis ta ütles ma wõta kül naise maija ma prilla ei taha pidage maja ja maske wõlg ehk kui ma maja wõta siis ma se wõla ka maksa, aga nüüd mõisteti maja ema ja minu käest ära, meil ei ole enamb koskilt seda raha maksa, see on maja wõlg, kes maja peab see maksku ka see 200 Rubl.
Ema Katre Juust ütles wäimees Jaan Weski, lubas se wõla maksa kui ta maja wõtab ehk lubas nenda kaua maja meie käes pidamiseks laske olla kuni wõlg makstud saab; nüüd aga mõisteti maja meie käest ära meil ei ole koskilt maksa sest see on maja wõlg mias maja on tarwitanud.
Jaan Weski ütles: Mulle see wõlg ei putu mina seda wõlga ei ole wõtnud, kui ma naise wõtsin siis lubasiwa Karl Juust ja ema Katre ise see wõlg maksa, ma lubasi neide käes maja paar aastat olla kui läbi saame aga nendega läbi es saa selle perast pidi mina maja nende käest ära wõtma, mina seda wõlga ei maksa.
Ema Katre Juust ütles: minu esimese abielu mehest Mihkel Urmist kui ta peremees olli sai see wõlg magatsi wõlast ja muist walla mastest mis Jakob Urm on maksnud. Nüüd mõisteti see talu minu käest ära mul ei ole kuskilt maksa, sest nagu protokollis kirjutatud kes maja peab maksab see wõlg. Wäimees Jaan Weski käes on maja tema maksku, sest maja maksab ju seda.
Otsus: Protokolli põhjusel sest 12 Webr 1886 № 14 mõistis kogukonna kohus: Et Juusalauri talu 1 aasta see on 12 Webruarist m.a. kuni 23 Aprillini 1887 Karl Juusti käes on olnud siis maksab Jarl Juust selle esimese tärmini 50 Rubl Jakob Urmile ära; ja et Jaan Weski tolle sama protokolli põhjusel edespidi selle talu pidaja on siis maksab Jaan Weski kui talu perandaja 150 Rubla selle talu wõlga Jakob Urmile ära. Mõistus kuulutedi § 773 ja 774 seletusen
[märkus lehe serwal:] Juust ja Weske sel 3 Juli oppuse lehed wälja wõtnud. -