Palo: Protokollid (1885-1887)
| Leidandmed | EAA.3376.1.11 |
|---|---|
| Kaader | 68 69 |
| Daatum | 23.07.1885 |
| Protokolli number | 223 |
| Protokolli teema | 14. Suhted kõrgemate kohtutega. Kriminaalasjade algatamine. |
| Kohtumehed | |||
|---|---|---|---|
| Eesnimi | Perekonnanimi | Täisnimi | Roll |
| Otto | Mõtsar | Peakohtumees | |
| M | Hakmann | Kohtumees | |
| A | Wija | Kohtumees | |
Kaewas
Kusta Rööbson tuli ette ja antse wastust see asja selletus oli minewa süggisel een ja saie kesierliko Tartu keiserliko kohtu poolt juba mõistetus ning Jakob Wijard süüdlases arwatud ka olen mina tol koral kui see kirjotus oli, neil wõlglastel kraam ära kirjotanu, ning see kirjotetu kraami leht saie pääkohtumehe kätte ära antus mida mina oma tarre kotsil kui ma Niitsiko möldrega ütten wargushi oli otsiman ja saa olie tee pääl wäljan ja küssede seda kirjotetu lehte mino käest ära mes ma sulle antse , mida
Kirjotaja S.Härms antse tunnistust sel !! Septemb.1884 aastal oliwa kõik kolm kohtumeest koon ning Jakob Wijard antse mulle käsku seda oksjooni pidamada jäämist sel 12 Septembril Keiserliko V T. kihelkona kohtuse ära wastutada et neil mitte liikuwat wanantust ei olewad. mina es wastuda seda mitte ja pantse ette et egal peris maja omanigul peab midagi kraami olema, ning lubasi enegi siis wastutada kui tema selle ülle ütte protokollilasep teha siis küll, see pääle ütles Jakob Wijard ah meil ei ole mitte midagi neide suurde nõudmisse wasta , ning küsse K.Kiisk ja K.Rööbson käest wõi oma nema wast midagi kraami weel löudnu see man jäiwa küsitawa kahklema ja Rööbson ütles ka üttest kirjotetu lehest mida ma es näe ega ka sest lehest midagi et tea see pääle ütles Jakop Wijard ah see paar mõõtu rükkija mõni kana ei tähenda selle wõla wasta midagi ning lasksewa kogu konna kohtu protokolli sisse kirjotada et neil midagi warandust ei ole mes pääle mina ka see keiserliko V T.kihelkonna kohtu sunduse kirja ära wastudasin ning mõisa walitsust teadustasin et oksjooni sel 12 Septembril kraami puudude perast ei saa olema, seda mäletan mina sest asja põhjast.
Otsus: Mõistetud Et keiserliko Tartu kihelkonna kohus Jakob Wijardi ja
Otsus: See protokoll saab keiserliko Wõru maa kohtuse selle kohtumeeste pettuse perast pääkohtumeest wasta pantus aga Wijardi nõudmine selle 6 rbl 61 kop perast jääb tühjas
See otsus §§ 773 ja 774 järele kuukutu
Jakob Wijard nõud suuremat kohutkäwa, mes tal ka lubatud
Opusleht sel 23 Julil
Era kiri sel 4 August kihelkonna koht.
Kaewas
Kusta Rööbson tuli ette ja antse wastust see asja selletus oli minewa süggisel een ja saie kesierliko Tartu keiserliko kohtu poolt juba mõistetus ning Jakob Wijard süüdlases arwatud ka olen mina tol koral kui see kirjotus oli, neil wõlglastel kraam ära kirjotanu, ning see kirjotetu kraami leht saie pääkohtumehe kätte ära antus mida mina oma tarre kotsil kui ma Niitsiko möldrega ütten wargushi oli otsiman ja saa olie tee pääl wäljan ja küssede seda kirjotetu lehte mino käest ära mes ma sulle antse , mida
Kirjotaja S.Härms antse tunnistust sel !! Septemb.1884 aastal oliwa kõik kolm kohtumeest koon ning Jakob Wijard antse mulle käsku seda oksjooni pidamada jäämist sel 12 Septembril Keiserliko V T. kihelkona kohtuse ära wastutada et neil mitte liikuwat wanantust ei olewad. mina es wastuda seda mitte ja pantse ette et egal peris maja omanigul peab midagi kraami olema, ning lubasi enegi siis wastutada kui tema selle ülle ütte protokollilasep teha siis küll, see pääle ütles Jakob Wijard ah meil ei ole mitte midagi neide suurde nõudmisse wasta , ning küsse K.Kiisk ja K.Rööbson käest wõi oma nema wast midagi kraami weel löudnu see man jäiwa küsitawa kahklema ja Rööbson ütles ka üttest kirjotetu lehest mida ma es näe ega ka sest lehest midagi et tea see pääle ütles Jakop Wijard ah see paar mõõtu rükkija mõni kana ei tähenda selle wõla wasta midagi ning lasksewa kogu konna kohtu protokolli sisse kirjotada et neil midagi warandust ei ole mes pääle mina ka see keiserliko V T.kihelkonna kohtu sunduse kirja ära wastudasin ning mõisa walitsust teadustasin et oksjooni sel 12 Septembril kraami puudude perast ei saa olema, seda mäletan mina sest asja põhjast.
Otsus: Mõistetud Et keiserliko Tartu kihelkonna kohus Jakob Wijardi ja
Otsus: See protokoll saab keiserliko Wõru maa kohtuse selle kohtumeeste pettuse perast pääkohtumeest wasta pantus aga Wijardi nõudmine selle 6 rbl 61 kop perast jääb tühjas
See otsus §§ 773 ja 774 järele kuukutu
Jakob Wijard nõud suuremat kohutkäwa, mes tal ka lubatud
Opusleht sel 23 Julil
Era kiri sel 4 August kihelkonna koht.