Aleksander Kaasik kaebab oma sõsara mehe Mihkel Kuusiku peale, see olla tema käest minewal kewadel kui ta tema koha peale elama tulnud, wõtnud järgmist kraami, kelle eest Mihkel Kuusik temale kedagi ei ole maksnud. Söönud naesega kahekeisi 31 päewa tema lauas
| a' 15 kop. inimese pealt päev |
9 rubl 30 kop. |
| 4 kuud lehma söötmine |
20 rubl - |
| 5 naela sea rasva |
1 rubl - |
| 6 naela sea liha |
- 48 kop. |
| 1/4 wakka ernid |
- 70 kop. |
| 30 naela püüli jahu |
1 rubl 50 kop. |
| 27 naela odra jahu |
- 54 kop. |
| 40 naela leewa jahu |
- 80 kop. |
| 6 wakka kartowlid |
3 rubl - |
| 1 toower, 1 wann, 1 pang, 1 lüpsik |
1 rubl 25 kop. |
| Summa |
38 rubl 57 kop. |
|
|
Peale selle käinud weel tema
| hobusega linnas |
2 rubl. |
| kahe hobusega metsast hagu |
|
| toodud |
1 rubl |
| Summa |
41 rubl 57 kop. |
Mihkel Kuusik kostis kaebtuse peale, et kui tema minewal kewadel Aleksander Kaasiku sõsara naeseks wõtnud, siis jäänud naene senna elama, tema ise käinud aga tööl , pulma kraami jäänud aga niipalju järele, keda naene söönud, tema annud oma poolt pulmade peale 40 rubla ja pidi tema siis muidugi pulmast järele jäänud kraamist osa saama. Lehma söötmise kohta ütles Mihkel Kuusik, et selle lehma olla tema oma naesega ühes saanud ja olnud see lehm küll selle maja põhu peal söömas. Aleksander Kaasik annud oma koha tema kätte ja läinud ise 1 Webruaril ära, muidugi pidi ka kõik põhk senna majasse maha jääma, aga Aleksander Kaasik olla weel sealt koha pealt heinu ja põhku ära wiinud. Raswa, liha, ernete, püüli ja odra ja leewa jahude kohta ütles Mihkel Kaasik, et Aleksander Kaasik olla küll nattoke igast ühest nimetud toidu kraamist tema kätte jätnud, ei ole aga kaalutud olnud, kui palju minult seda kraami olla ta aga selle pärast annud, et Aleksander Kaasiku ema jäänud tema pere toita. Tema toitnud emad Küünla päewast Jaani päewani. kartohwlid ei ole sugugi olnud. Tower, wann, pang ja lüpsik olla Aleksander Kaasik omale jätnud ja olla need praegu ema käes. Linnas olla tema küll Kaasiku hobusega käinud, selle eest ei ole aga Kaasik kedagi nõudnud, tema toonud seekord pulma kraami, mis Kaasik ise oleks pidanud tooma. Kaks koormad hagu olla Aleksander Kaasik temale toonud. Aleksander Kaasik kutsunud teda omale kappi tegema, tema üttelnud et ei ole aega, peab agu wedama, siis ütelnud Kaasik, et tema toob haod kodu, tulgu aga kappi tegema, tema läinud siis ka kappi tegema ja ei taha selle hao wedu eest kedagi maksa. /: jäeb pooleli:/
Peakohtumees: J. Uusen (allkiri)
Kohtumees: Karel Wisser xxx
Kohtumees: Mihkel Salu xxx
Kirjutaja: allkiri mitteloetav.
Aleksander Kaasik kaebab oma sõsara mehe Mihkel Kuusiku peale, see olla tema käest minewal kewadel kui ta tema koha peale elama tulnud, wõtnud järgmist kraami, kelle eest Mihkel Kuusik temale kedagi ei ole maksnud. Söönud naesega kahekeisi 31 päewa tema lauas
| a' 15 kop. inimese pealt päev |
9 rubl 30 kop. |
| 4 kuud lehma söötmine |
20 rubl - |
| 5 naela sea rasva |
1 rubl - |
| 6 naela sea liha |
- 48 kop. |
| 1/4 wakka ernid |
- 70 kop. |
| 30 naela püüli jahu |
1 rubl 50 kop. |
| 27 naela odra jahu |
- 54 kop. |
| 40 naela leewa jahu |
- 80 kop. |
| 6 wakka kartowlid |
3 rubl - |
| 1 toower, 1 wann, 1 pang, 1 lüpsik |
1 rubl 25 kop. |
| Summa |
38 rubl 57 kop. |
|
|
Peale selle käinud weel tema
| hobusega linnas |
2 rubl. |
| kahe hobusega metsast hagu |
|
| toodud |
1 rubl |
| Summa |
41 rubl 57 kop. |
Mihkel Kuusik kostis kaebtuse peale, et kui tema minewal kewadel Aleksander Kaasiku sõsara naeseks wõtnud, siis jäänud naene senna elama, tema ise käinud aga tööl , pulma kraami jäänud aga niipalju järele, keda naene söönud, tema annud oma poolt pulmade peale 40 rubla ja pidi tema siis muidugi pulmast järele jäänud kraamist osa saama. Lehma söötmise kohta ütles Mihkel Kuusik, et selle lehma olla tema oma naesega ühes saanud ja olnud see lehm küll selle maja põhu peal söömas. Aleksander Kaasik annud oma koha tema kätte ja läinud ise 1 Webruaril ära, muidugi pidi ka kõik põhk senna majasse maha jääma, aga Aleksander Kaasik olla weel sealt koha pealt heinu ja põhku ära wiinud. Raswa, liha, ernete, püüli ja odra ja leewa jahude kohta ütles Mihkel Kaasik, et Aleksander Kaasik olla küll nattoke igast ühest nimetud toidu kraamist tema kätte jätnud, ei ole aga kaalutud olnud, kui palju minult seda kraami olla ta aga selle pärast annud, et Aleksander Kaasiku ema jäänud tema pere toita. Tema toitnud emad Küünla päewast Jaani päewani. kartohwlid ei ole sugugi olnud. Tower, wann, pang ja lüpsik olla Aleksander Kaasik omale jätnud ja olla need praegu ema käes. Linnas olla tema küll Kaasiku hobusega käinud, selle eest ei ole aga Kaasik kedagi nõudnud, tema toonud seekord pulma kraami, mis Kaasik ise oleks pidanud tooma. Kaks koormad hagu olla Aleksander Kaasik temale toonud. Aleksander Kaasik kutsunud teda omale kappi tegema, tema üttelnud et ei ole aega, peab agu wedama, siis ütelnud Kaasik, et tema toob haod kodu, tulgu aga kappi tegema, tema läinud siis ka kappi tegema ja ei taha selle hao wedu eest kedagi maksa. /: jäeb pooleli:/
Peakohtumees: J. Uusen (allkiri)
Kohtumees: Karel Wisser xxx
Kohtumees: Mihkel Salu xxx
Kirjutaja: allkiri mitteloetav.