Nõnda kuidas asi kihelkonna kohtust tagasi lükkiti, siis wõeti ta nõudmist mööda jälle siin ette, siis tullid Jaan Pesti ja Kai Pesti ette.
Kai Pesti Hans Lagusega nõudis maksku Jaan Pesti isast maha kirjutud 500 rbl. praegu kätte, sest isa maksis talu eest mõisale 1150 rbl., aga Jaan ei ole koppikud isale tagasi maksnud.
Jaan Pesti nõudis maksku Kai Pesti 1168 rbl. praegu kätte kahju tasumist, sest mina ostsin isa käest talu ning ei ole minul kellegile enam midagi maksta.
Jüri Koik tunnistas: isa olla enne surma temale ütlenud, mina pannin oma raha keik selle koha sisse, aga Jaan peab ikka tõistele lastele ja wõera emale 500 rbl. wälja maksma, kui Jaan pooled maad nende käest ära wõttab ja isa olla mõisa härrale 1150 rbl. ära maksnud.
Jaan Pesti wastas: see on muidugi õige, et isa mõisa härra käest selle talu ostis, aga mina ostsin isa käest, isa ei annud mulle enne kontrahti ega pannud proklami käima, enne kui raha ära maksin, on siis Kai Pestil minu käest mõni wõla täht ehk oblikatsion, miks ta siis proklami kinni ei pannud kui temal sellest talust nõuda olli.
Kai Pesti ütles: isa ise maksis weel kontrahti ja proklami kulud, Jaanil ei olnud mitte koppikatki.
Kohus mõistis Kai Pesti ja Jaan Pesti nõudmised wastastiku tühja.
Otsus sai kohtu käiatele kuulutud edasi kaebamise õppetus neile antud, naad ei lubanud kumbgi sellega rahule jääda, siis lubati neile edasi kaebamiseks appellatsioni tähed anda.
/allkirjad/
Nõnda kuidas asi kihelkonna kohtust tagasi lükkiti, siis wõeti ta nõudmist mööda jälle siin ette, siis tullid Jaan Pesti ja Kai Pesti ette.
Kai Pesti Hans Lagusega nõudis maksku Jaan Pesti isast maha kirjutud 500 rbl. praegu kätte, sest isa maksis talu eest mõisale 1150 rbl., aga Jaan ei ole koppikud isale tagasi maksnud.
Jaan Pesti nõudis maksku Kai Pesti 1168 rbl. praegu kätte kahju tasumist, sest mina ostsin isa käest talu ning ei ole minul kellegile enam midagi maksta.
Jüri Koik tunnistas: isa olla enne surma temale ütlenud, mina pannin oma raha keik selle koha sisse, aga Jaan peab ikka tõistele lastele ja wõera emale 500 rbl. wälja maksma, kui Jaan pooled maad nende käest ära wõttab ja isa olla mõisa härrale 1150 rbl. ära maksnud.
Jaan Pesti wastas: see on muidugi õige, et isa mõisa härra käest selle talu ostis, aga mina ostsin isa käest, isa ei annud mulle enne kontrahti ega pannud proklami käima, enne kui raha ära maksin, on siis Kai Pestil minu käest mõni wõla täht ehk oblikatsion, miks ta siis proklami kinni ei pannud kui temal sellest talust nõuda olli.
Kai Pesti ütles: isa ise maksis weel kontrahti ja proklami kulud, Jaanil ei olnud mitte koppikatki.
Kohus mõistis Kai Pesti ja Jaan Pesti nõudmised wastastiku tühja.
Otsus sai kohtu käiatele kuulutud edasi kaebamise õppetus neile antud, naad ei lubanud kumbgi sellega rahule jääda, siis lubati neile edasi kaebamiseks appellatsioni tähed anda.
/allkirjad/