Kaebas kohtu Adu Stern, et Hindreku lesk Kai Löwenthal on tema üle tühja juttu teinud, et tema peab olema Tõnsu wana tüdruku Ann Sakariaga, kui tema minewa aasta Tõnsul sulaseks olnud, lihalikult ümberkäinud, ja on Kai teda ühel õhtal kui tema Nõme teed mööda töölt koio läinud, häbemata kombel tee päel sõimand ja Tõnsule hoorama käskind minna, seepärast, et tema kohtomehele seda üles annud. Jaan Luik on seda päelt kuulnud, sest nemad on mõlemad seltsis töölt tulnud.
Kai Löwenthal kiitis, et An Sakarias temale olla ruki leikuse aial Tõnsu põllu päel ise seda rääkinud, et temal Adoga tegemist olla, aga wiga sest ei ole temal (Annel) ühtigi. Et tema Adud sõimanud Nõme tee päel olla, kiitis Kai walle olema, tema olla Adu käest seda järel küsind, et teda on Taku kõrtsus ähwardanud üles pua, ja on siis tema Adule ütelnud: Kui sa seda sõna julgesid ütelda, siis julgesid ka Tõnsul hoorata.
Kai Löwenthal kiitis esti, et tema kellegil seda põle wälja rääkind aga wiimaks pidi tunnistama, et Sepa ja Wahe naestele ometi oli rääkind.
An Sakarias kiitis, et tema Kaiele põle kedagi rääkind, Kai on ise tema käest ruki leikuse aial põllu päel pärinud miks pärast tema ühtepuhku haige olla, ehk temal on Aduga tegemist? Tema wastand: Mis rumalad juttu sa aiad, Ado põle mino külge sõrmega mitte puutunud, et kül temal ja keige perel Adu järel kahju olla, sest Adu on üks hea sulane olnud. Ka tunnistas An kohtu ees, et temal Aduga tegemist ei ole olnud.
Jaan Luik, kes Kohtuwanema wastu täna homiku oli tunnistanud, et Kai on Adut Nõme tee päel sõimand nende sõnadega: Kus teie litside kohus on, mine Tõnsule hoorama.
Kohtu otsus:
Kohus mõistis, et An Sakarias ja Kai Löwenthal mõlemad walla laeka trahwi peawad maksma oma tühja juttude tegemise üle Ado Sterni üle. An Sakarias 1 Rbl. selle üle, et arusaada on, et Kaiele tühja jutto on rääkind, Kai Löwenthal 2 Rubla selle eest, et Annest räägitud tühja jutto mööda walda laiali kõlgutab ja Adu Sterni maande päele sõimama ja haugutama läheb. Kai oleks pidand seda juttu kiriku wöörmündrile ülese andma ja mitte küla naestele kiriku wöörmünder oleks seda asja ometi oma tähele panemise alla wõtnud.
Kaebas kohtu Adu Stern, et Hindreku lesk Kai Löwenthal on tema üle tühja juttu teinud, et tema peab olema Tõnsu wana tüdruku Ann Sakariaga, kui tema minewa aasta Tõnsul sulaseks olnud, lihalikult ümberkäinud, ja on Kai teda ühel õhtal kui tema Nõme teed mööda töölt koio läinud, häbemata kombel tee päel sõimand ja Tõnsule hoorama käskind minna, seepärast, et tema kohtomehele seda üles annud. Jaan Luik on seda päelt kuulnud, sest nemad on mõlemad seltsis töölt tulnud.
Kai Löwenthal kiitis, et An Sakarias temale olla ruki leikuse aial Tõnsu põllu päel ise seda rääkinud, et temal Adoga tegemist olla, aga wiga sest ei ole temal (Annel) ühtigi. Et tema Adud sõimanud Nõme tee päel olla, kiitis Kai walle olema, tema olla Adu käest seda järel küsind, et teda on Taku kõrtsus ähwardanud üles pua, ja on siis tema Adule ütelnud: Kui sa seda sõna julgesid ütelda, siis julgesid ka Tõnsul hoorata.
Kai Löwenthal kiitis esti, et tema kellegil seda põle wälja rääkind aga wiimaks pidi tunnistama, et Sepa ja Wahe naestele ometi oli rääkind.
An Sakarias kiitis, et tema Kaiele põle kedagi rääkind, Kai on ise tema käest ruki leikuse aial põllu päel pärinud miks pärast tema ühtepuhku haige olla, ehk temal on Aduga tegemist? Tema wastand: Mis rumalad juttu sa aiad, Ado põle mino külge sõrmega mitte puutunud, et kül temal ja keige perel Adu järel kahju olla, sest Adu on üks hea sulane olnud. Ka tunnistas An kohtu ees, et temal Aduga tegemist ei ole olnud.
Jaan Luik, kes Kohtuwanema wastu täna homiku oli tunnistanud, et Kai on Adut Nõme tee päel sõimand nende sõnadega: Kus teie litside kohus on, mine Tõnsule hoorama.
Kohtu otsus:
Kohus mõistis, et An Sakarias ja Kai Löwenthal mõlemad walla laeka trahwi peawad maksma oma tühja juttude tegemise üle Ado Sterni üle. An Sakarias 1 Rbl. selle üle, et arusaada on, et Kaiele tühja jutto on rääkind, Kai Löwenthal 2 Rubla selle eest, et Annest räägitud tühja jutto mööda walda laiali kõlgutab ja Adu Sterni maande päele sõimama ja haugutama läheb. Kai oleks pidand seda juttu kiriku wöörmündrile ülese andma ja mitte küla naestele kiriku wöörmünder oleks seda asja ometi oma tähele panemise alla wõtnud.