Kohtu ette astus Jaan Wiitmann Wardi Kurawa kõrtsmik ja kaebas, et 10mal Augustil hommiku kell 4ja aegas s.a. Hans Köögati naene Kai tuli minu tuppa ja soimas mind, "teie kurjad waimud, " peate siin öö läbi kõrtsu uksed lahti, peate masurikad sees ja lased minu aida uksed ära lõhkuda. sina pead teadma, kes on minu aitas käinud. Sellesamma päewa õhtu kaebanud Kai Köögat urjadnikule, et kõrtsus on öö läbi lakkujad olnud ja on minu aida ära lõhkunud. Kõrtsmik andis weel ülesse et kaks meest on sel öösel kõrtsus öö majal olnud, need wõiwad tunnistada, kes need masurikad ja lakkujad on olnud, teine on Pajaka mõisa sulane, kes härgade juures oli Tonis Limberg ja teine oli Risepere metsa waht Hans Einbaum. (Täh. See metsa wahi maja kus Hans Köögat elab on Kurawa kõrtsu wastus arwata 20 sülda siis see aita on nende wahe kohas).
Tõnis Limberg sai ette kutsutud: tema tunnistas: tema tulnud kõrtsu kell olnud 9 õhtu et sell õhtul wäga palju muristas ja wälku lõi sellepärast ajasin härjad kople ja jäin kõrtsu ööseks. Kell 10 aegas tuli Risepere mees Hans Einbaum ka senna kes Raplast ülema talurahwa kohtust ütles tulewad, et wäga palju muristas ja wihma sadas, tellis tema ka öömajal ja kõrtsmik tõi üks kubu hõlgi kaa alla ja meie heitsime kõrtsu ette tuppa magama, Risepere mees pani oma küünla ka laua peale põlema. Selle aja sees käis Põllist kokka Willem, kes linnast tuli kaa sees wihma warjus ja läks warsi kohe minema.
Kell 3me aegas ajanud tema kõrtsmiku ülesse, siis tema läinud jälle hargade juure ja muud ei tea tema kedagit sees käinud olewad.
Risepere mees Hans Einbaum ei olnud mitte kohtu ees.
Kai Köögati sai ette kutsutud, tema ütles, et tema põle kõrtsmikule kedagi ütelnud, waid Riseperemehele üttelnud: hüüdnud korra kurja, ja küsinud teina käest, mis teie siin öö läbi olete teinud, minu ait on ära lõhutud.
Alla kirjutud:
Kohtu wanem: Jüri Pootsmann XXX
Kõrwa mehed: Mart Schönbork XXX
Willem Lindmann XXX
kirjutaja: PLepp [allkiri]
Kohtu ette astus Jaan Wiitmann Wardi Kurawa kõrtsmik ja kaebas, et 10mal Augustil hommiku kell 4ja aegas s.a. Hans Köögati naene Kai tuli minu tuppa ja soimas mind, "teie kurjad waimud, " peate siin öö läbi kõrtsu uksed lahti, peate masurikad sees ja lased minu aida uksed ära lõhkuda. sina pead teadma, kes on minu aitas käinud. Sellesamma päewa õhtu kaebanud Kai Köögat urjadnikule, et kõrtsus on öö läbi lakkujad olnud ja on minu aida ära lõhkunud. Kõrtsmik andis weel ülesse et kaks meest on sel öösel kõrtsus öö majal olnud, need wõiwad tunnistada, kes need masurikad ja lakkujad on olnud, teine on Pajaka mõisa sulane, kes härgade juures oli Tonis Limberg ja teine oli Risepere metsa waht Hans Einbaum. (Täh. See metsa wahi maja kus Hans Köögat elab on Kurawa kõrtsu wastus arwata 20 sülda siis see aita on nende wahe kohas).
Tõnis Limberg sai ette kutsutud: tema tunnistas: tema tulnud kõrtsu kell olnud 9 õhtu et sell õhtul wäga palju muristas ja wälku lõi sellepärast ajasin härjad kople ja jäin kõrtsu ööseks. Kell 10 aegas tuli Risepere mees Hans Einbaum ka senna kes Raplast ülema talurahwa kohtust ütles tulewad, et wäga palju muristas ja wihma sadas, tellis tema ka öömajal ja kõrtsmik tõi üks kubu hõlgi kaa alla ja meie heitsime kõrtsu ette tuppa magama, Risepere mees pani oma küünla ka laua peale põlema. Selle aja sees käis Põllist kokka Willem, kes linnast tuli kaa sees wihma warjus ja läks warsi kohe minema.
Kell 3me aegas ajanud tema kõrtsmiku ülesse, siis tema läinud jälle hargade juure ja muud ei tea tema kedagit sees käinud olewad.
Risepere mees Hans Einbaum ei olnud mitte kohtu ees.
Kai Köögati sai ette kutsutud, tema ütles, et tema põle kõrtsmikule kedagi ütelnud, waid Riseperemehele üttelnud: hüüdnud korra kurja, ja küsinud teina käest, mis teie siin öö läbi olete teinud, minu ait on ära lõhutud.
Alla kirjutud:
Kohtu wanem: Jüri Pootsmann XXX
Kõrwa mehed: Mart Schönbork XXX
Willem Lindmann XXX
kirjutaja: PLepp [allkiri]