Rapla: Valtu ja Hertu vallakohtute protokolliraamat (1867-1880)
| Leidandmed | EAA.2742.1.20 |
|---|---|
| Kaader | 137 |
| Daatum | 12.06.1873 |
| Protokolli number | 15 |
| Protokolli teema | 6. Töö- ja teenistussuhted |
| Kohtumehed | |||
|---|---|---|---|
| Eesnimi | Perekonnanimi | Täisnimi | Roll |
| Jaan | Sullo | Kohtumees | |
| Ado | Kaupmees | Abikohtumees | |
| Tõnnis | Neljas | Abikohtumees | |
| M | Leinberg | Kirjutaja | |
Ja kohhus küssis: miks sa ni mitmette kaskude wastu olled pannud ja ei olle kohtusse tulnud kui sulle käskussid on andud. ja temma ütleb: et temma ei olla teadnud mitte et selle teo asja pärrast tedda olla tahhetud hobbuse pärrast olla temma omma emma saatnud.
Ja kohhus mõistis et temma peab selle ette et ta ei olle kohtusse tulnud kui temmale selle tarwis kässud said antud 1 rub walla laekasse trahwi ja se sai kohhe täitetud.
Ja temmale sai se kaebtusse kirri ette loetud, ja temma ütleb: et tema hobbune olnud orrasel, ja wallitseja üttelnud: (kui ta wiina kookis olnud) "sinnul saab tännane päew hobbuse trahwiks ja ei mitte teo päwaks kirjutatud." ja temma üttelnud: eks kirjuta, minna teen teo päwa jälle ärra.
ja ütleb et wallitseja aianud tedda esma päwa hommiko wiina kööki, ja räkinud se kord:"et teie peate nüüd jälle korra peal hakkama käima." ja temma üttelnud siis: minna tahhaksin näddali wimaste päwade sees käia, siis üttelnud wallitseja."sul polle nüüd weel paari meest ühti, ma ei tea sulle weel tõest üttelda ühti millal sa pead tullema, ja käskin siis tedda wiina kööki minna." ja temma olleks siis kohe teisel esma päwal tulnud kui wallitseja olleks selkest tedda käskinud, ja ei olleks mitte wastu olnud.
ja ütleb et temmal olla selle peale tunnistajad:
Nüüd selle asjale ei wõinud kohhus se kord selletust tehja, sest et
jäeb polele
mõisa polest sai ööltud: et olla ära leppinud.
Ja kohhus küssis: miks sa ni mitmette kaskude wastu olled pannud ja ei olle kohtusse tulnud kui sulle käskussid on andud. ja temma ütleb: et temma ei olla teadnud mitte et selle teo asja pärrast tedda olla tahhetud hobbuse pärrast olla temma omma emma saatnud.
Ja kohhus mõistis et temma peab selle ette et ta ei olle kohtusse tulnud kui temmale selle tarwis kässud said antud 1 rub walla laekasse trahwi ja se sai kohhe täitetud.
Ja temmale sai se kaebtusse kirri ette loetud, ja temma ütleb: et tema hobbune olnud orrasel, ja wallitseja üttelnud: (kui ta wiina kookis olnud) "sinnul saab tännane päew hobbuse trahwiks ja ei mitte teo päwaks kirjutatud." ja temma üttelnud: eks kirjuta, minna teen teo päwa jälle ärra.
ja ütleb et wallitseja aianud tedda esma päwa hommiko wiina kööki, ja räkinud se kord:"et teie peate nüüd jälle korra peal hakkama käima." ja temma üttelnud siis: minna tahhaksin näddali wimaste päwade sees käia, siis üttelnud wallitseja."sul polle nüüd weel paari meest ühti, ma ei tea sulle weel tõest üttelda ühti millal sa pead tullema, ja käskin siis tedda wiina kööki minna." ja temma olleks siis kohe teisel esma päwal tulnud kui wallitseja olleks selkest tedda käskinud, ja ei olleks mitte wastu olnud.
ja ütleb et temmal olla selle peale tunnistajad:
Nüüd selle asjale ei wõinud kohhus se kord selletust tehja, sest et
jäeb polele
mõisa polest sai ööltud: et olla ära leppinud.