PROTOKOLL

Pada: Pada, Kabala ja Haansalu ühendatud kogukonnakohtu protokollide nöörraamat (1867-1871)

LeidandmedEAA.3980.1.1
Kaader
3
Daatum11.01.1867
Protokolli number1
Protokolli teema6. Töö- ja teenistussuhted
Kohtumehed
Eesnimi Perekonnanimi Täisnimi Roll
Mihkel Astok KogguKonna Kohtovannem Peakohtumees
Karel Timus Abbimees Abikohtumees
Jaan Marko Abbimees Abikohtumees
Otto Uhlberg Koggu Konna Kirjutaja Kirjutaja

Ettetullid, Kaebaja mõisawallitseja * Seidenberg ja monamees Maunus Pop, et temma on kässo wasto pannud - ja ärjasöötja Maddis.

Mõisawallitseja * Seidenberg ütleb: Maunus Pop ei läinud ärgi söötma, kui ärjasöötja Maddis tedda käskis, ja kui ärjasöötja M. - sedda minule kaebas, siis ütlesin minna Maunus Poppile, minne ärgi söötma; - temma ütles: Minna ei lähhä.

Maunus Pop ütleb: Ärjasöötja Maddis ei olnud õigel ajal koddo, sepärrast minna temma kässo wasto pannin, ja Maddis ütles minnule, minna wõin sind omma rahhaga üllespua.

Koggukonna kohhus mõistis trahwi Maunus Poppile kakskümmend hoopi witso, et temma mõisawallitseja kässo wastu on pannud ja ärjasöötja Maddis maksab üks rubla hõbbedat walla laekasse, et temma ütles, minna wõin sind omma rahhaga üllespua.

Mõisawallitseja ütleb: Ärjasöötja Maddiksel olli minnopolest lubba, se õhto kotto ärra olla.

Maunus Pop tunnistab, et temma ärjasöötja sanna ei olle kuulnud ja pärrast ka mõisawallitseja kässo wastu on pannud, ja ärjasöötja Maddis tunnistab, et temma on ärjasöötja Maunus Poppile öölnud, minna wõin sind omma rahhaga üllespua.

Ettetullid, Kaebaja mõisawallitseja * Seidenberg ja monamees Maunus Pop, et temma on kässo wasto pannud - ja ärjasöötja Maddis.

Mõisawallitseja * Seidenberg ütleb: Maunus Pop ei läinud ärgi söötma, kui ärjasöötja Maddis tedda käskis, ja kui ärjasöötja M. - sedda minule kaebas, siis ütlesin minna Maunus Poppile, minne ärgi söötma; - temma ütles: Minna ei lähhä.

Maunus Pop ütleb: Ärjasöötja Maddis ei olnud õigel ajal koddo, sepärrast minna temma kässo wasto pannin, ja Maddis ütles minnule, minna wõin sind omma rahhaga üllespua.

Koggukonna kohhus mõistis trahwi Maunus Poppile kakskümmend hoopi witso, et temma mõisawallitseja kässo wastu on pannud ja ärjasöötja Maddis maksab üks rubla hõbbedat walla laekasse, et temma ütles, minna wõin sind omma rahhaga üllespua.

Mõisawallitseja ütleb: Ärjasöötja Maddiksel olli minnopolest lubba, se õhto kotto ärra olla.

Maunus Pop tunnistab, et temma ärjasöötja sanna ei olle kuulnud ja pärrast ka mõisawallitseja kässo wastu on pannud, ja ärjasöötja Maddis tunnistab, et temma on ärjasöötja Maunus Poppile öölnud, minna wõin sind omma rahhaga üllespua.


TAGASI KUVA MÄRGENDUS