Haggudi mõisa Kärner Ludwig Feldsberg kaebas kohtusse, et 13/14ma s.k. Neljapäewa ööse wastu Reede homikud kella 1 ajal on mõisa töömehed Hans Altsep, Mart Schmidt ja sigade pois Hans Altsep peretoa kojas kolmekesti juttu ajanud, tema olla seda umbusaldlikult tähele pannud, ja nende järele passinud, sealt läinud nemad mõisa treppi kõrwa ja seal jälle kolmekesti koos olnud, siis on tema nende juure tahtnud minna ja järel kuulata miks nemad magama ei lähe, wõi on neil ehk wahest midagi paha nõu ees. Nemad olla aga jooksu pannud, kuini üle õue müiri, tema olla küll järel jooksnud aga mitte neid kätte saanud. Kärner arwab neid nende kogu, suruse, ja et neil põlled ees olid aga sigade poissi tema riietest ja kaa et teist niisugust moisas ei ole tundwad.
Kaebataw Hans Altsep teomees waidles, et tema ei ole Neljapäewa ööse wastu Reede homikud koguni mõisa õues ümber hulkunud ega kaa kärnerid näinud, tema olla kella 10 ajal kõrtsust koju tulnud wanainimese Tiiwase ja sigade poisiga kolmekesti talli magama heitnud, kus nemad kuini homikuni puhanud.
Kaebataw Mart Schmidt waidles niisammuti tema ei olla koguni Neljapäewa ööse mõisa õues käinud, tema olla töölt lahti sades kõrtsi juure läinud, sealt kella 10 ajal kojo (Seppa peresse) läinud ja kohe magama heitnud, homiku härkades jälle Kuusiku poole wäljale kaeru niitma läinud.
Kaebataw Hans Altsep sigade pois waidles, et tema ei ole Neljapäe öösel mõisa ümber hulkunud ega kärnerid näinud, waid on õhtu kella 10 ajal teomehe Hans Altsep ja Tiiwasega seltsis magama heitnud.
Kohtu otsus: Kohus leidis ülekuulamisel, et kaebaja kaebtused ja kaebtuse aluse tunnistused, teine teise wastu käiwad, see on et kaebatawad koguni seda nende peale tõstetud süid hoopis ära salgawad. Ja ainukeseks tunnismeheks oleks wõinud küll Jüri Tiiwas olla, kes aga liiga wana ja pealegi ei oleks tema öösel teada wõinud mil kella ajal Altsepad magama tulid ei saanud teda kohtu ette kutsutudgi waid kohus arwas seda asja pooleli jätta kuini täielikumaid tunnistusi saab.
Haggudi mõisa Kärner Ludwig Feldsberg kaebas kohtusse, et 13/14ma s.k. Neljapäewa ööse wastu Reede homikud kella 1 ajal on mõisa töömehed Hans Altsep, Mart Schmidt ja sigade pois Hans Altsep peretoa kojas kolmekesti juttu ajanud, tema olla seda umbusaldlikult tähele pannud, ja nende järele passinud, sealt läinud nemad mõisa treppi kõrwa ja seal jälle kolmekesti koos olnud, siis on tema nende juure tahtnud minna ja järel kuulata miks nemad magama ei lähe, wõi on neil ehk wahest midagi paha nõu ees. Nemad olla aga jooksu pannud, kuini üle õue müiri, tema olla küll järel jooksnud aga mitte neid kätte saanud. Kärner arwab neid nende kogu, suruse, ja et neil põlled ees olid aga sigade poissi tema riietest ja kaa et teist niisugust moisas ei ole tundwad.
Kaebataw Hans Altsep teomees waidles, et tema ei ole Neljapäewa ööse wastu Reede homikud koguni mõisa õues ümber hulkunud ega kaa kärnerid näinud, tema olla kella 10 ajal kõrtsust koju tulnud wanainimese Tiiwase ja sigade poisiga kolmekesti talli magama heitnud, kus nemad kuini homikuni puhanud.
Kaebataw Mart Schmidt waidles niisammuti tema ei olla koguni Neljapäewa ööse mõisa õues käinud, tema olla töölt lahti sades kõrtsi juure läinud, sealt kella 10 ajal kojo (Seppa peresse) läinud ja kohe magama heitnud, homiku härkades jälle Kuusiku poole wäljale kaeru niitma läinud.
Kaebataw Hans Altsep sigade pois waidles, et tema ei ole Neljapäe öösel mõisa ümber hulkunud ega kärnerid näinud, waid on õhtu kella 10 ajal teomehe Hans Altsep ja Tiiwasega seltsis magama heitnud.
Kohtu otsus: Kohus leidis ülekuulamisel, et kaebaja kaebtused ja kaebtuse aluse tunnistused, teine teise wastu käiwad, see on et kaebatawad koguni seda nende peale tõstetud süid hoopis ära salgawad. Ja ainukeseks tunnismeheks oleks wõinud küll Jüri Tiiwas olla, kes aga liiga wana ja pealegi ei oleks tema öösel teada wõinud mil kella ajal Altsepad magama tulid ei saanud teda kohtu ette kutsutudgi waid kohus arwas seda asja pooleli jätta kuini täielikumaid tunnistusi saab.