PROTOKOLL

Rapla: Seli vallakohtu protokolliraamat (1879-1886)

LeidandmedEAA.2742.1.18
Kaader
70
71
Daatum16.04.1884
Protokolli number12
Protokolli teema6. Töö- ja teenistussuhted
Kohtumehed
Eesnimi Perekonnanimi Täisnimi Roll
Mihkel Möllmann Peakohtumees
Mart Möllmann Kohtumees
Jaan Möllmann Kohtumees
Otto Martinoff Kirjutaja

Mõisa walitseja Ernst Neudorff kaebas et tema on ühel päewal lõuna ajal Jaan Esopile käsku annud, et ta oma hoost lõuna ajal üks tund rohkem peab söötma ja siis ühte sadulseppa Atla mõisa wiima. Kell kahe ajal on Jaan Esop ütlema tulnud et tema koguni Atlasse ei lähe, sest ta hobune olla wigane, walitseja on teda mitu kord küll sundinud, et aga Jaan Esop kangeste wastu pannud, on walitseja Jaan Paawelile käsku annud sadulsepaga Atlasse minna. Jaan Paawel ei ole ka mitte läinud waid wastu pannud. Et need poisid nimetud päewal oma kohtade teu päiwi on tegemas olnud ja kõik peawad tegema, mis mõisa poolt kästakse se pärast nõudis walitseja, et poisid oma wastu hakkamise ette kohtu poolt trahwitud saaksid.

Jaan Esop kiitis, et ta see pärast walitseja käsku pole täitnud, et tema hobune kolme jalaga olnud ja Jaan Paawel kiitis, et tema see pärast nii kaugele pole läinud et temal heina kõrt ega leiwa pole kaasas olnud.

Walitseja kiitis, et Jaan Esopi hobune küll wähe on lonkanud aga tema on ommeti teupäewale wälja tulnud ja miks Jaan Esop kohe ei öölnud, waid siis kui temal see lubatud üks tund pikkemale annud lõuna aega möödas oli, ja Jaan Paawel oleks wõinud kohe nimetada et temal heinu ei ole, siis oleks mõisa poolt temale antud saanud, nii samuti ka süüa, kui tal omal ei olnud ja mis aeg Atlast tagasi tulemise läbi oleks öö peale jäänud, seda oleks wõinud teisest teupäewast jälle tagasi wõtta.

Kohtu otsus.
Kohus mõistis et Jaan Esop ja Jaan Paawel peawad kumbki oma wastu hakkamise eest 1 Rbl trahwi walla laekasse maksma.

Mõisa walitseja Ernst Neudorff kaebas et tema on ühel päewal lõuna ajal Jaan Esopile käsku annud, et ta oma hoost lõuna ajal üks tund rohkem peab söötma ja siis ühte sadulseppa Atla mõisa wiima. Kell kahe ajal on Jaan Esop ütlema tulnud et tema koguni Atlasse ei lähe, sest ta hobune olla wigane, walitseja on teda mitu kord küll sundinud, et aga Jaan Esop kangeste wastu pannud, on walitseja Jaan Paawelile käsku annud sadulsepaga Atlasse minna. Jaan Paawel ei ole ka mitte läinud waid wastu pannud. Et need poisid nimetud päewal oma kohtade teu päiwi on tegemas olnud ja kõik peawad tegema, mis mõisa poolt kästakse se pärast nõudis walitseja, et poisid oma wastu hakkamise ette kohtu poolt trahwitud saaksid.

Jaan Esop kiitis, et ta see pärast walitseja käsku pole täitnud, et tema hobune kolme jalaga olnud ja Jaan Paawel kiitis, et tema see pärast nii kaugele pole läinud et temal heina kõrt ega leiwa pole kaasas olnud.

Walitseja kiitis, et Jaan Esopi hobune küll wähe on lonkanud aga tema on ommeti teupäewale wälja tulnud ja miks Jaan Esop kohe ei öölnud, waid siis kui temal see lubatud üks tund pikkemale annud lõuna aega möödas oli, ja Jaan Paawel oleks wõinud kohe nimetada et temal heinu ei ole, siis oleks mõisa poolt temale antud saanud, nii samuti ka süüa, kui tal omal ei olnud ja mis aeg Atlast tagasi tulemise läbi oleks öö peale jäänud, seda oleks wõinud teisest teupäewast jälle tagasi wõtta.

Kohtu otsus.
Kohus mõistis et Jaan Esop ja Jaan Paawel peawad kumbki oma wastu hakkamise eest 1 Rbl trahwi walla laekasse maksma.


TAGASI KUVA MÄRGENDUS