Rapplast Jürri Kasik kaewas, et Otto Ruben olla teda kewate kauplenud Wäena mõisa kiwa puurima, ja üttelnud siis "tänna lähme sinna ja home hakkame tööle" aga siis nemad ei olla kohe tema käest tööd saanud, Otto wiitnud nende töö aega kaks nadalid ärra, kui tööle saand akkama, ja siis kui töö otsa saanud siis naad leppinud seal koik selle aja wiitmissega sel wisil ärra: et kaheksa päwa jawad Otto kahjuks ka nelli päwa tömeeste kahjuks, ja Otto olla teiste tömeestega siis kohe seal seda ärra selletanud, aga temale ei anda mitte. Ja sel wiisil olla temmal - kuidas naad selle asjaga siis rahu olla teinud - 5 rub 60 kop weel saada.
Jürri käemees Jürri Kuljus tunnistab keik seda wisi kuidas Kasik on kaewanud, ja Otto olla weel seal Jürrile üttelnud:"kül ma kodo maksan sulle kätte."
Otto Ruben sai ette kutsutud ja tema rägib et se tõssi on, et Jürri Kasikule se aja wiitmisse raha maksmatta on, ja se olla sel wisil: et teiste töömeestega olla tema sel wisil leppinud, kes temale need lõhutud kiwid ma seest wälja aitanud wõtta (se on päwa wisil tööl ja se päwa wõi hoptö päwa hind olnud 70 kop) Ja Jürri Kasik ja üks teine mees ei olla mitte ses töös olnud, naad on wiis nädalid siis kodod heinamal olnud selle pärrast ei wõida temma neile mitte seda maksta et naad temal mitte päwa töös põlle olnud kus teised olnud, sest et jäo tööga naad ka peale rubla on teenind.
Kohus sundis neid nüüd sel wisil leppima et se 5 rub 60 kop saab puoleks wõetud ja Otto masku Jürrile 2 rub 80 kop. ja naad leppisid ka sel wisil ärra, ja Otto maksis ka seda kohe wälja ja Jürri jäi rahule.
Rapplast Jürri Kasik kaewas, et Otto Ruben olla teda kewate kauplenud Wäena mõisa kiwa puurima, ja üttelnud siis "tänna lähme sinna ja home hakkame tööle" aga siis nemad ei olla kohe tema käest tööd saanud, Otto wiitnud nende töö aega kaks nadalid ärra, kui tööle saand akkama, ja siis kui töö otsa saanud siis naad leppinud seal koik selle aja wiitmissega sel wisil ärra: et kaheksa päwa jawad Otto kahjuks ka nelli päwa tömeeste kahjuks, ja Otto olla teiste tömeestega siis kohe seal seda ärra selletanud, aga temale ei anda mitte. Ja sel wiisil olla temmal - kuidas naad selle asjaga siis rahu olla teinud - 5 rub 60 kop weel saada.
Jürri käemees Jürri Kuljus tunnistab keik seda wisi kuidas Kasik on kaewanud, ja Otto olla weel seal Jürrile üttelnud:"kül ma kodo maksan sulle kätte."
Otto Ruben sai ette kutsutud ja tema rägib et se tõssi on, et Jürri Kasikule se aja wiitmisse raha maksmatta on, ja se olla sel wisil: et teiste töömeestega olla tema sel wisil leppinud, kes temale need lõhutud kiwid ma seest wälja aitanud wõtta (se on päwa wisil tööl ja se päwa wõi hoptö päwa hind olnud 70 kop) Ja Jürri Kasik ja üks teine mees ei olla mitte ses töös olnud, naad on wiis nädalid siis kodod heinamal olnud selle pärrast ei wõida temma neile mitte seda maksta et naad temal mitte päwa töös põlle olnud kus teised olnud, sest et jäo tööga naad ka peale rubla on teenind.
Kohus sundis neid nüüd sel wisil leppima et se 5 rub 60 kop saab puoleks wõetud ja Otto masku Jürrile 2 rub 80 kop. ja naad leppisid ka sel wisil ärra, ja Otto maksis ka seda kohe wälja ja Jürri jäi rahule.