Padda mõisa wallitsus kaebab Indrek Rosenbergi sullase Jakob Wassari ja Waartõnnikse Jaani sullase Kustaw Olemi peale, et on mõisa härjapea maal käinud hobbuseid söötmas;
Mõisa kubjas Maddis Klemm on neid kinni wõtnud.
Maddis Klemm on läinud 25mal Augusti õhtul ratsahobbusega küllasse wabadikkusi töle tellima on leidnud kaks meest härjapeamaalt hoostega söötmast, need on hüppand hooste selga ja aiand külla pole, teine neist tulnd külla wärrawas hobbuse seljast mahha, teind wärrawa lahti, agga ei olle jõudnud siis ennam eest ärra, Maddis Klemm on temma mütsi ärra wõtnud, ja se olnud Jakob Wassar, Kubjas küssinud kes teine olli Jakob Wassar üttelnud Kustaw Olemi ollema. Nüüd koggukonna kohto ees ütleb Jakob Wassar, et temma arwanud Kustaw Olemi ollema, agga selgeste temma ei tea, kohtomehhe küssimisse peale kui kaugekl se teine temmast olnud ütles temma, et teine olnud enne mõisa pool söötmas, Kui temma wäljale sanud on se teine hobbusega tulnud. Maddis Klemm kes aiades külla pole temma hüppas ka hobbuse selga ja sõitnud essiteks wälja peale ja pärrast hakkand külla pole sõitma, kubjas hakkand temma järrele sõitma ja teine olla jonega küllasse läind enne sedda Maddis Klemm ütleb, teie söötsite hobbosid liggistikko ja sõitsite ratsa, essiteks kesk wälja pole ja siis pörasite küllapole, senni kui küllawärrawasse ühheskoos. Seal tullid sinna hobbuse seljast mahha, teggid wärrawa lahti, teine läks küllawahhele, seal jäid sinna teisest mahha ja minna wõtsin sinno mütsi.
Jakob Wassar tunnistab, et nemmad olla arwata 12 sammo teine teisest ärra olnud härjapeamaal söätmisse aial agga temma ei tea, kes se teine olnud.
Kustaw Olem ütleb, et temma ei olle härjapeamaal söötmas käinud.
Kog. kohto otsus: Et Jakob Wassar essiteks Maddis Klemmi wasto ütles, et teine söötja Kustaw Olem on, teiseks tunnistas Jakob Wassar, et arwata 12 sammo , temma ja teise söötja wahhel olnud, ja kolmandaks sai se tõeks, et nemmad ühheskoos küllawärrawast sisse läinud, Kohhus on kinniwõtja ja selle juttud kes kiini wõetud holega järrele kulanud ja tunnud, et Jakob Wassari essimenne tunnistus kohto ees walle on, sest et temma pärrast sedda tõeks tunnistas, mis Maddis Klemm ütles, siis arwab nüüd kohhus, et Kustaw Olem ikka se teine härjapeasöötja olnud, sets kui nemmad nenda teine teise liggidal ollid wäljal ja küllawärrawas, siis wõis Jakob Wassar omma seltsimeest kül tunda ( sest õhto olnud ka ku walge) ehk temma nüüd kül omma essimest ütlemist arwamisse ütleb ollewad.
Jakob Wassar saab 15 hopi witso, et härjapeammal söötnud, kohtu ees walletanud ja salganud.
Kustaw Olem saab 10 hopi witso, et härjapeamaal söötnud ja kohto ees nüüd omma teggo salgab
Padda mõisa wallitsus kaebab Indrek Rosenbergi sullase Jakob Wassari ja Waartõnnikse Jaani sullase Kustaw Olemi peale, et on mõisa härjapea maal käinud hobbuseid söötmas;
Mõisa kubjas Maddis Klemm on neid kinni wõtnud.
Maddis Klemm on läinud 25mal Augusti õhtul ratsahobbusega küllasse wabadikkusi töle tellima on leidnud kaks meest härjapeamaalt hoostega söötmast, need on hüppand hooste selga ja aiand külla pole, teine neist tulnd külla wärrawas hobbuse seljast mahha, teind wärrawa lahti, agga ei olle jõudnud siis ennam eest ärra, Maddis Klemm on temma mütsi ärra wõtnud, ja se olnud Jakob Wassar, Kubjas küssinud kes teine olli Jakob Wassar üttelnud Kustaw Olemi ollema. Nüüd koggukonna kohto ees ütleb Jakob Wassar, et temma arwanud Kustaw Olemi ollema, agga selgeste temma ei tea, kohtomehhe küssimisse peale kui kaugekl se teine temmast olnud ütles temma, et teine olnud enne mõisa pool söötmas, Kui temma wäljale sanud on se teine hobbusega tulnud. Maddis Klemm kes aiades külla pole temma hüppas ka hobbuse selga ja sõitnud essiteks wälja peale ja pärrast hakkand külla pole sõitma, kubjas hakkand temma järrele sõitma ja teine olla jonega küllasse läind enne sedda Maddis Klemm ütleb, teie söötsite hobbosid liggistikko ja sõitsite ratsa, essiteks kesk wälja pole ja siis pörasite küllapole, senni kui küllawärrawasse ühheskoos. Seal tullid sinna hobbuse seljast mahha, teggid wärrawa lahti, teine läks küllawahhele, seal jäid sinna teisest mahha ja minna wõtsin sinno mütsi.
Jakob Wassar tunnistab, et nemmad olla arwata 12 sammo teine teisest ärra olnud härjapeamaal söätmisse aial agga temma ei tea, kes se teine olnud.
Kustaw Olem ütleb, et temma ei olle härjapeamaal söötmas käinud.
Kog. kohto otsus: Et Jakob Wassar essiteks Maddis Klemmi wasto ütles, et teine söötja Kustaw Olem on, teiseks tunnistas Jakob Wassar, et arwata 12 sammo , temma ja teise söötja wahhel olnud, ja kolmandaks sai se tõeks, et nemmad ühheskoos küllawärrawast sisse läinud, Kohhus on kinniwõtja ja selle juttud kes kiini wõetud holega järrele kulanud ja tunnud, et Jakob Wassari essimenne tunnistus kohto ees walle on, sest et temma pärrast sedda tõeks tunnistas, mis Maddis Klemm ütles, siis arwab nüüd kohhus, et Kustaw Olem ikka se teine härjapeasöötja olnud, sets kui nemmad nenda teine teise liggidal ollid wäljal ja küllawärrawas, siis wõis Jakob Wassar omma seltsimeest kül tunda ( sest õhto olnud ka ku walge) ehk temma nüüd kül omma essimest ütlemist arwamisse ütleb ollewad.
Jakob Wassar saab 15 hopi witso, et härjapeammal söötnud, kohtu ees walletanud ja salganud.
Kustaw Olem saab 10 hopi witso, et härjapeamaal söötnud ja kohto ees nüüd omma teggo salgab