Ette said kutsutud Jürri Ol ja Andres Kallamä hobbuse wahhetamisse peaslisse pärrast.
Tunnismees Bendi Hansu Tomas ja Maddi Rikken.
Kaebaja Jürri Ol ütleb: Minna wahhetasin Andres Kallamaga kaks kord hobbusid, essimenne kord lubbas temma minnule 2 rubla hõbbedat peale ja teine kord sanipuwärgi.
Andres Kallamä ütleb: Sinna tullid minno jure koio ja wahhetasime wastastiko ja minna sain pettetud minna ei olle sinnule ühtegi wõlga, kaks rubla rahha mis minna sinnule wõlgu ollin selle eest minna andsin sulle heino.
Jürri Ol ütleb: Kui sinna selle hobbuse mis teise korra wahhetamissega minno käest said, seppa Simole müsid, eks minna tahtnud siis omma kaks rubla pealisse rahha kätte sada sinna pallusid süggiseni kannatada, siis ollid heinad wõlla rahha ette minno käes.
Tunnismees Bendi Hanso Tomas ütleb, et temma on seal jures olnud kui Jürri Ol on Andres K. käest hobbuse mümisse aial rahha tahtnud ja Andres on pallunud kannatada.
Tunnismees Maddi Rikken ütleb: Kui Jürri ja Andres teist korda wahhetasid ja minna jures Karru kõrtsis liku jõid, siis minna küssisin kudda teie kaup olli teie ütlesite mõllemad: "Wastastiko" sani puwärgist olli jutto.
Jürri Ol ütleb: Andres tellis mind, et ei olle tarwis kõrtsi perremehhele öölda, et minna peale lubbasin.
Koggukonna k otsus: Koggukonna kohhus on kohtokaijalle pikka juttud holega järrele kulanud ja kes sedda mil aial miski asja on tehtud ja rägitud ja selle järrele kohto otsust mõistnud
Andres Kallamä maksab 2 rubla hõb essimesse wahhetamisse pealist Jürri Ollile ja saab peale sedda 24 tunniks we ja leiwa peale kinni pandud, et jonult koggukonna kohtusse tulli.
Andres Kallamä 24 tunniks we ja leiwa peale kinni pandud trahwiks
Allkirjad: Kog. Kw. M. Astok XXX
abbimees C. Timus
" J. Marko XXX
Kog. K. O. Uhlberg
Ette said kutsutud Jürri Ol ja Andres Kallamä hobbuse wahhetamisse peaslisse pärrast.
Tunnismees Bendi Hansu Tomas ja Maddi Rikken.
Kaebaja Jürri Ol ütleb: Minna wahhetasin Andres Kallamaga kaks kord hobbusid, essimenne kord lubbas temma minnule 2 rubla hõbbedat peale ja teine kord sanipuwärgi.
Andres Kallamä ütleb: Sinna tullid minno jure koio ja wahhetasime wastastiko ja minna sain pettetud minna ei olle sinnule ühtegi wõlga, kaks rubla rahha mis minna sinnule wõlgu ollin selle eest minna andsin sulle heino.
Jürri Ol ütleb: Kui sinna selle hobbuse mis teise korra wahhetamissega minno käest said, seppa Simole müsid, eks minna tahtnud siis omma kaks rubla pealisse rahha kätte sada sinna pallusid süggiseni kannatada, siis ollid heinad wõlla rahha ette minno käes.
Tunnismees Bendi Hanso Tomas ütleb, et temma on seal jures olnud kui Jürri Ol on Andres K. käest hobbuse mümisse aial rahha tahtnud ja Andres on pallunud kannatada.
Tunnismees Maddi Rikken ütleb: Kui Jürri ja Andres teist korda wahhetasid ja minna jures Karru kõrtsis liku jõid, siis minna küssisin kudda teie kaup olli teie ütlesite mõllemad: "Wastastiko" sani puwärgist olli jutto.
Jürri Ol ütleb: Andres tellis mind, et ei olle tarwis kõrtsi perremehhele öölda, et minna peale lubbasin.
Koggukonna k otsus: Koggukonna kohhus on kohtokaijalle pikka juttud holega järrele kulanud ja kes sedda mil aial miski asja on tehtud ja rägitud ja selle järrele kohto otsust mõistnud
Andres Kallamä maksab 2 rubla hõb essimesse wahhetamisse pealist Jürri Ollile ja saab peale sedda 24 tunniks we ja leiwa peale kinni pandud, et jonult koggukonna kohtusse tulli.
Andres Kallamä 24 tunniks we ja leiwa peale kinni pandud trahwiks
Allkirjad: Kog. Kw. M. Astok XXX
abbimees C. Timus
" J. Marko XXX
Kog. K. O. Uhlberg