PROTOKOLL

Pada: Pada, Kabala ja Haansalu ühendatud kogukonnakohtu protokollide nöörraamat (1867-1871)

LeidandmedEAA.3980.1.1
Kaader
47
Daatum01.11.1868
Protokolli number60
Protokolli teema5. Kahjutasu
Märkused

XXI kohtupäev. Kahe kohtumehe allkirjadeks XXX

Kohtumehed
Eesnimi Perekonnanimi Täisnimi Roll
M. Astok Kog.k.w. Peakohtumees
C. Timus abbimees Abikohtumees
J. Marko abbimees Abikohtumees
O Uhlberg Kog.kirjutaja Kirjutaja

Ette tulli Padda mõisa wallitsus ja Siim ja Tomas Weskus mõisa orrakse pärrast.

Tallitaja Maddis Krusbart.

H. Waldmann ütleb: Kui minna, Tallitaja ja Siim Weskus orrast käisime watamas, siis ütles Siim W. minno wasto: (Tallitaja kulis sedda ka)"Kople aia nurgast sadik on meie lomade tö."

Tomas Weskus ütleb, et nende lomad ei olle mitte muul aial orraksel putunud, kui need kaks kord, mis kinni wõeti.

Siim Weskus ütleb ka, et nende lomad ei olle putunud, agga ütleb sedda tõssi ollewad, et temma need sannad mõisawallitsejale on üttelnud

Tallitaja takserib selle kahjo mis orraksele on tehtud  se läbbi et  on ärrasödud, Wannaweski poolt senni kui kople aia nurgani 5 (wiis) rubla hõbbedat

Koggukonna kohto otsus: Siim Weskusse tunnistusse peale, et nende lomad sedda kahjonon teinud ja Tallitaja Maddis Krusbarti ütlemisse peale, et kahjo 5 rubla wäärt on olnud, mõistab  kohhus, et lomade perremees Tomas Weskus peab 5 rubla h. mõisawallitsussele kahjotassumist maksma orrakse ette.

Tomas Weskus maksab wiis rubla h. kahjutassumist mõisawallitsussele

Ette tulli Padda mõisa wallitsus ja Siim ja Tomas Weskus mõisa orrakse pärrast.

Tallitaja Maddis Krusbart.

H. Waldmann ütleb: Kui minna, Tallitaja ja Siim Weskus orrast käisime watamas, siis ütles Siim W. minno wasto: (Tallitaja kulis sedda ka)"Kople aia nurgast sadik on meie lomade tö."

Tomas Weskus ütleb, et nende lomad ei olle mitte muul aial orraksel putunud, kui need kaks kord, mis kinni wõeti.

Siim Weskus ütleb ka, et nende lomad ei olle putunud, agga ütleb sedda tõssi ollewad, et temma need sannad mõisawallitsejale on üttelnud

Tallitaja takserib selle kahjo mis orraksele on tehtud  se läbbi et  on ärrasödud, Wannaweski poolt senni kui kople aia nurgani 5 (wiis) rubla hõbbedat

Koggukonna kohto otsus: Siim Weskusse tunnistusse peale, et nende lomad sedda kahjonon teinud ja Tallitaja Maddis Krusbarti ütlemisse peale, et kahjo 5 rubla wäärt on olnud, mõistab  kohhus, et lomade perremees Tomas Weskus peab 5 rubla h. mõisawallitsussele kahjotassumist maksma orrakse ette.

Tomas Weskus maksab wiis rubla h. kahjutassumist mõisawallitsussele


TAGASI KUVA MÄRGENDUS