PROTOKOLL

Pada: Pada, Kabala ja Haansalu ühendatud kogukonnakohtu protokollide nöörraamat (1867-1871)

LeidandmedEAA.3980.1.1
Kaader
77
Daatum15.08.1870
Protokolli number22
Protokolli teema5. Kahjutasu
Märkused

XXII kohtupäev

Kohtumehed
Eesnimi Perekonnanimi Täisnimi Roll
Mart Blumer Kog. kohtowannem Peakohtumees
Tomas Ohman abbimees Abikohtumees
Mihkel Tetto abbimees Abikohtumees
O. Uhlberg Kog. Kirjutaja Kirjutaja

Ette tulli Padda mõisawallitsus ja kaebab et Wõrkla külla perremees Adam Pomel on mõisa hobbuse kinniwõtnud ja kolm päwa kinni piddanud.

Kaewataw Adam Pomel ütleb: minna leidsin ühhe mõisa hobbuse omma rukki kuhja kallal wäljalt, mis ta olli ärralõhkunud (10 wihko olnud hopis sassi ) ja seal sönud. Wõtsin hobbuse kinni ja wisin küllasse, kui hobbuse karjane järrele tulli pärrisinminna 50 koppika kahjutassumist, temmal ei olnud maksta ja minna ilma rahhata kätte ei annud.

Mõisawallitsus ütleb: kui sinnul rukki kuhhi ärra sassiti, miks sinna siis ta ärraweddasid enne kui Tallitaja ehk mõisawallitsusse polest se kahjo järrele olleks sanud wadatud. Kui sa kahjutassumist tahtsid, siis olleksid piddanud sassitud kuhja seal laskma seista, et sa kolm päwa mõisa hobbuse kinni piddasid, pead sinna nüüd kolm rubla hõbbedat mõisale kahjutassumist maksma hobbuse eest.

Adam Pomel ütleb:minna läksin wihko toma, piddin selle sassitud kuhja senna jätma, agga mõtlesin, et mõisa hobbused tullewad ja tewad weel suremat kahjo, sepärrast tõin koio

Kohto otsus:

Adam Pomel maksab 25 kop trahwi (rumalusse ette) et sassitud rukki khja ene ärratonud kui kahju järrele sai wadatud.

Kahju, mis Adam Pomel ütleb omma rukkikuhjal ollema tehtud jääb tassumata, nenda samuti jääb kase kolm rubla maksmata, mis mõisa wallitsus Adam Pomeli käest hobuse kinnipiddamisse ette pärrib.

Ette tulli Padda mõisawallitsus ja kaebab et Wõrkla külla perremees Adam Pomel on mõisa hobbuse kinniwõtnud ja kolm päwa kinni piddanud.

Kaewataw Adam Pomel ütleb: minna leidsin ühhe mõisa hobbuse omma rukki kuhja kallal wäljalt, mis ta olli ärralõhkunud (10 wihko olnud hopis sassi ) ja seal sönud. Wõtsin hobbuse kinni ja wisin küllasse, kui hobbuse karjane järrele tulli pärrisinminna 50 koppika kahjutassumist, temmal ei olnud maksta ja minna ilma rahhata kätte ei annud.

Mõisawallitsus ütleb: kui sinnul rukki kuhhi ärra sassiti, miks sinna siis ta ärraweddasid enne kui Tallitaja ehk mõisawallitsusse polest se kahjo järrele olleks sanud wadatud. Kui sa kahjutassumist tahtsid, siis olleksid piddanud sassitud kuhja seal laskma seista, et sa kolm päwa mõisa hobbuse kinni piddasid, pead sinna nüüd kolm rubla hõbbedat mõisale kahjutassumist maksma hobbuse eest.

Adam Pomel ütleb:minna läksin wihko toma, piddin selle sassitud kuhja senna jätma, agga mõtlesin, et mõisa hobbused tullewad ja tewad weel suremat kahjo, sepärrast tõin koio

Kohto otsus:

Adam Pomel maksab 25 kop trahwi (rumalusse ette) et sassitud rukki khja ene ärratonud kui kahju järrele sai wadatud.

Kahju, mis Adam Pomel ütleb omma rukkikuhjal ollema tehtud jääb tassumata, nenda samuti jääb kase kolm rubla maksmata, mis mõisa wallitsus Adam Pomeli käest hobuse kinnipiddamisse ette pärrib.


TAGASI KUVA MÄRGENDUS