Kaebas kohtu ette Karjamaade Mats Wiks et temma hobbune on 24mal Augustil Waltu Kaera körtsmik heinamast öse ärra warrastanud ja Killingi ladal se hobbune 43 Rubla eest ärra münud ja 80 Rubla olnud hobbune wäärt.
Kohto ette sai kutsutud Kaera körtsmik Ado Kärbak. Ado Kärbak tunistas et temma on sel ösel Killingi ladale sõitnud omma walge hobbusega, teist hoost põlle temmal olnud egga põlle ka warrastanud; ladale minnes käinud Pörawerres ja Jakobi kirriku jures sees; ja Joggi körtsus olnud öse. Teisel päwal sõitnud laadale, põlle hobbusid münud egga wahhetand ning sõitnud seald koddo, ladale minnes egga taggasi tulles põle üht innimest temma päel olnud.
Mats Wiks tõi kohtu ette Kotso körtsmikku Ailti, kes Perno linnas olli käinud ja säelt tunnistust ühhe judi käest tonud. Tunnistus olli nenda Ado Kärbak on Perno allewi körtsus olnud kahhe hobbusega, üks walge hobbone ja teine 5 aastane körw ruun weike täk, otsa ees üks juud (kes üks Käshner olnud ja Perno linnas Steini maias ellab) teinud säel temmaga sedda kaupa, et tedda ja temma kauba kasti Killingi laadale wia, ja sääelt Perno taggasi tua, ning sanud kaupa 2 Rublaga. Ado Kärbak sõitnud siis nende hoostega Judiga seltsis laadale, pärrast tulnud üks Lätlane ja küssind selle Judi käest kas temma sedda meest tunneb, kellega temma ladale tulnud? Juud wastand et temma Rapla kihhelkonnast üks körtsmik on.
Ado Kärbak on selle körwi hobbose selle Lätlasele münud, sedda mümist polle se Juud näinud. Pärrast olla Juud Ado käest küssind palju temma hobbose eest sanud? Ado wastand 63 Rubla agga teised judid on sedda mümist näinud, Ado sanud 43 Rubla.
Se Juud on teisel päwal Ado Kärbakiga seltsis ladald ärra sõitnud, ja Pernus ostnud Ado selle judi käest 1 kuub ja west ja poest ühhe naesterahwa pallitu ja Aperhti jurest winad wõtnud ja wälja sõitnud.
Kui nüüd kohhus Ado Kärbaki päele käis kõwaste, tunnistas temma üllesse et temma se hobbune on warrastanud, Kaera körtsu eest öse kinni wõtnud, Killingi ladale sõitnud ja säel 40 Rubla ühhe Lätlasele ärra münud.
Et se assi suremad kohhut nõuab, sai Ado Kärbak wahhi all selle protokolli kirjaga ühhes Lõuna harjumaa hakerihteri härra jure sadetud.
Kaebas kohtu ette Karjamaade Mats Wiks et temma hobbune on 24mal Augustil Waltu Kaera körtsmik heinamast öse ärra warrastanud ja Killingi ladal se hobbune 43 Rubla eest ärra münud ja 80 Rubla olnud hobbune wäärt.
Kohto ette sai kutsutud Kaera körtsmik Ado Kärbak. Ado Kärbak tunistas et temma on sel ösel Killingi ladale sõitnud omma walge hobbusega, teist hoost põlle temmal olnud egga põlle ka warrastanud; ladale minnes käinud Pörawerres ja Jakobi kirriku jures sees; ja Joggi körtsus olnud öse. Teisel päwal sõitnud laadale, põlle hobbusid münud egga wahhetand ning sõitnud seald koddo, ladale minnes egga taggasi tulles põle üht innimest temma päel olnud.
Mats Wiks tõi kohtu ette Kotso körtsmikku Ailti, kes Perno linnas olli käinud ja säelt tunnistust ühhe judi käest tonud. Tunnistus olli nenda Ado Kärbak on Perno allewi körtsus olnud kahhe hobbusega, üks walge hobbone ja teine 5 aastane körw ruun weike täk, otsa ees üks juud (kes üks Käshner olnud ja Perno linnas Steini maias ellab) teinud säel temmaga sedda kaupa, et tedda ja temma kauba kasti Killingi laadale wia, ja sääelt Perno taggasi tua, ning sanud kaupa 2 Rublaga. Ado Kärbak sõitnud siis nende hoostega Judiga seltsis laadale, pärrast tulnud üks Lätlane ja küssind selle Judi käest kas temma sedda meest tunneb, kellega temma ladale tulnud? Juud wastand et temma Rapla kihhelkonnast üks körtsmik on.
Ado Kärbak on selle körwi hobbose selle Lätlasele münud, sedda mümist polle se Juud näinud. Pärrast olla Juud Ado käest küssind palju temma hobbose eest sanud? Ado wastand 63 Rubla agga teised judid on sedda mümist näinud, Ado sanud 43 Rubla.
Se Juud on teisel päwal Ado Kärbakiga seltsis ladald ärra sõitnud, ja Pernus ostnud Ado selle judi käest 1 kuub ja west ja poest ühhe naesterahwa pallitu ja Aperhti jurest winad wõtnud ja wälja sõitnud.
Kui nüüd kohhus Ado Kärbaki päele käis kõwaste, tunnistas temma üllesse et temma se hobbune on warrastanud, Kaera körtsu eest öse kinni wõtnud, Killingi ladale sõitnud ja säel 40 Rubla ühhe Lätlasele ärra münud.
Et se assi suremad kohhut nõuab, sai Ado Kärbak wahhi all selle protokolli kirjaga ühhes Lõuna harjumaa hakerihteri härra jure sadetud.