Wallawanem Jüri Koik nõudis asja puhtaks seletama wolimees Tõnis Paeu olla awaltanud et mis magatsi aidamees Hans Koobas olewat magatsist wilja warastada tahtnud.
Asi sai seletusele wõetud ja Hans Koobas wastas ei temal maa pealgi warguse mõttet ei olnud waid minewal sügisel olnud küll tema ja magatsi kirjutajate wahel waielus sest ta kartnud et ta makstud wili mitte õieti kirja pantud ei saanud, aga see sanud ometigi seal sammas jälle puhtaks õientud ja mõnest räägitawast wargusest ei teadwat ta hing kõige wähematki mitte midagit.
Magatsi ametimehed Hans Kasch Mart Rõuk ja Rein Silla wastasid 26 Oktb. 1884. tõusnud magatsis see waielus. H. Kobas ütlend et tema 4. magatsi mõõtu kaerad weel mitte üles kirjutatud ei olnud. Magatsi ametimehed wastanud mis sa räägid on küll üles kirjutud, Koobas aga waielnud ikka et ei ole mitte kirjutud, nemad waidlend omalt poolt kõwaste aga edasi selle wastu. Wiimaks tulnud wälja ja saanud asi selgeks et kõigil õigus olnud. Koobas waidlenud selle peale et makstud wili weel mitte tema käsiraamatusse sisse kirjutud ei olnud ja nemad ametimehed waidlenud selle peale et on kirjutud, aga sellega mõtelnud nemad oma aidaraamatusse kirjutamist aga wiimaks kui nad üks tõise mõtetest aru hakanud saama siis teinud asja muidugi selgeks ja ei ole seal siis mingi suguse paha ega kurrja olnud, nende waidlemise aeal kogund sinna aga palju rahwast uurde wõib küll olla need sealt mõne häbemata jutu wälja teinud on.
Nõnda kuida sellel räägitawal asjal nüid mingisugust tõesks tegewat warguse tunistajat ei ole siis
Kohus mõistis
seda asja koguniste tühiseks ja rahule.
Otsus sai kõikidele kohtu käijatele kuulutud ja ka siin olewatele Hans Paeu ja Jüri Sublile. Edasi kaebamise õpetus sai antud ja kohtukäijad siis eest ära minna kästud.
Kohtu mehed:
/allkirjad/
Wallawanem Jüri Koik nõudis asja puhtaks seletama wolimees Tõnis Paeu olla awaltanud et mis magatsi aidamees Hans Koobas olewat magatsist wilja warastada tahtnud.
Asi sai seletusele wõetud ja Hans Koobas wastas ei temal maa pealgi warguse mõttet ei olnud waid minewal sügisel olnud küll tema ja magatsi kirjutajate wahel waielus sest ta kartnud et ta makstud wili mitte õieti kirja pantud ei saanud, aga see sanud ometigi seal sammas jälle puhtaks õientud ja mõnest räägitawast wargusest ei teadwat ta hing kõige wähematki mitte midagit.
Magatsi ametimehed Hans Kasch Mart Rõuk ja Rein Silla wastasid 26 Oktb. 1884. tõusnud magatsis see waielus. H. Kobas ütlend et tema 4. magatsi mõõtu kaerad weel mitte üles kirjutatud ei olnud. Magatsi ametimehed wastanud mis sa räägid on küll üles kirjutud, Koobas aga waielnud ikka et ei ole mitte kirjutud, nemad waidlend omalt poolt kõwaste aga edasi selle wastu. Wiimaks tulnud wälja ja saanud asi selgeks et kõigil õigus olnud. Koobas waidlenud selle peale et makstud wili weel mitte tema käsiraamatusse sisse kirjutud ei olnud ja nemad ametimehed waidlenud selle peale et on kirjutud, aga sellega mõtelnud nemad oma aidaraamatusse kirjutamist aga wiimaks kui nad üks tõise mõtetest aru hakanud saama siis teinud asja muidugi selgeks ja ei ole seal siis mingi suguse paha ega kurrja olnud, nende waidlemise aeal kogund sinna aga palju rahwast uurde wõib küll olla need sealt mõne häbemata jutu wälja teinud on.
Nõnda kuida sellel räägitawal asjal nüid mingisugust tõesks tegewat warguse tunistajat ei ole siis
Kohus mõistis
seda asja koguniste tühiseks ja rahule.
Otsus sai kõikidele kohtu käijatele kuulutud ja ka siin olewatele Hans Paeu ja Jüri Sublile. Edasi kaebamise õpetus sai antud ja kohtukäijad siis eest ära minna kästud.
Kohtu mehed:
/allkirjad/