Wallawanem J. Koik kandis kohtu ette nõnda kuida temale teada antud, olewat Hans Suurkask labida teraga 27 Januaril 1886 õhtul kell 5 Nawesti kõrtsi ukse ees Hans Leisu pea lõhki löönud.
Hans Leis, kes raskeste haawtaud, tuli kohtu ette ning kaebas, Mihkel Küt olla enne teda nuiaga maha löönud ning H. Suurkask annud siis serweti labidaga taga järele, kus juures ta pea siis küll lõhki kargand. Ta palus, et ta H. Suurkase kulu peale parandamiseks ehk suremiseks Wiliandi laatsareti wiitud saaks. Kaebaja nõudis tasumist ja H. Suurkase ning Küti kriminal trahwimist.
Hans Suurkask wastas, ei tema löömisest midagi ei teadwat, sest Hans Leis löönud tema enne uimaseks, ning ta ei teadwat siis enam muud midagi.
Tõnis Tik tunistas, ta näinud, kui Suurkask Leisu pea labidaga lõhki löönud ning Mihkel Kütil olnud siis see räägitaw nui käes.
Tõnis Põder tunistas, ta näinud kaugelt kui Suurkask Leisule labidaga löönud.
Mihkel Küt rääkis, ta näinud, kui Suurkask Leisule löönud, aga temal ei olewat kedagi nuia peus olnud.
Mihkel Ratasep tunistas, Suurkask löönud küll labidaga Leisule ning sõimand Leisu hobuse wargaks ja käsknud tõisi teda kinni wõtta.
H. Leis teatas, et sellest sõimamisest weel tõisedki tunistada teadwad, nagu Kurla Jüri Koik, Jaak Jürgenson, Aadu Põdder, Andres Sõber ja muud tõised.
Kohus mõistis:
Kõiksugused kulud, mis iialgi löödud Leisu pärast kanda tulewad, jääwad kõik wiimsed Suurkase kanda.
Löömise eest saawad aga Suurkask ja Mihkel Küt Wiliandi Silla kohtu kätte saadetud.
See otsus sai kohtukäijatele kuulutud.
Peakohtumees:
Kohtumehed:
/allkirjad/
Wallawanem J. Koik kandis kohtu ette nõnda kuida temale teada antud, olewat Hans Suurkask labida teraga 27 Januaril 1886 õhtul kell 5 Nawesti kõrtsi ukse ees Hans Leisu pea lõhki löönud.
Hans Leis, kes raskeste haawtaud, tuli kohtu ette ning kaebas, Mihkel Küt olla enne teda nuiaga maha löönud ning H. Suurkask annud siis serweti labidaga taga järele, kus juures ta pea siis küll lõhki kargand. Ta palus, et ta H. Suurkase kulu peale parandamiseks ehk suremiseks Wiliandi laatsareti wiitud saaks. Kaebaja nõudis tasumist ja H. Suurkase ning Küti kriminal trahwimist.
Hans Suurkask wastas, ei tema löömisest midagi ei teadwat, sest Hans Leis löönud tema enne uimaseks, ning ta ei teadwat siis enam muud midagi.
Tõnis Tik tunistas, ta näinud, kui Suurkask Leisu pea labidaga lõhki löönud ning Mihkel Kütil olnud siis see räägitaw nui käes.
Tõnis Põder tunistas, ta näinud kaugelt kui Suurkask Leisule labidaga löönud.
Mihkel Küt rääkis, ta näinud, kui Suurkask Leisule löönud, aga temal ei olewat kedagi nuia peus olnud.
Mihkel Ratasep tunistas, Suurkask löönud küll labidaga Leisule ning sõimand Leisu hobuse wargaks ja käsknud tõisi teda kinni wõtta.
H. Leis teatas, et sellest sõimamisest weel tõisedki tunistada teadwad, nagu Kurla Jüri Koik, Jaak Jürgenson, Aadu Põdder, Andres Sõber ja muud tõised.
Kohus mõistis:
Kõiksugused kulud, mis iialgi löödud Leisu pärast kanda tulewad, jääwad kõik wiimsed Suurkase kanda.
Löömise eest saawad aga Suurkask ja Mihkel Küt Wiliandi Silla kohtu kätte saadetud.
See otsus sai kohtukäijatele kuulutud.
Peakohtumees:
Kohtumehed:
/allkirjad/