Liisa Nurk astus Andres Elbrehtiga kohtu ette ning kaebas, et Hans Põder teda wäga palju peksnud, nõnda et ta sest päris hädaseks jäänud olla. Ta palus Põtra selle eest kohtuliku wastutamise alla tõmmata, ning ka, et sunniks talle waluraha maksma ja trahwiks Põtra kuidas kohus ise arwab.
Hans Põder ajas peksmist kangesti wasto ja waleks ning ei olewad Nurgale ei mingi sugust paha ega wiga, weel wähem kedagi hada teinud.
Põder kaebas aga, Nurk lasknud oma hobuse ta oraksele kust talle paljo paha ja kahju tulnud. Ta wõtnud hobuse kinni ning ei tahtnud ilma pandita mitte kätte anda. Nurk kiskund aga wägisi hobuse tema käest ära, siis ta kül Nurka ainult oma kallalt ning küllest ära lükanud. Nüid nõuda ta aga Nurga käest tehtud kahju eest tasumist ning ka kinniwõtmise pandiraha.
Karjapois Hans Saar tunnistas, et Põder mitte Nurka ei peksnud waid teda ainult enesest eemale lükkanud. Nurgal ei ole oma peksmise üle ei mingisugust tunnistust, kes peksmist näinud oleks.
Mõisteti Nurga kaebtust tühja. Põder saab aga Nurga käest 1 Rbl. pandi rahaks, et Nurk oma hobust mitte hoidnud ei ole.
Mõistus sai kohtukaiatele kuulutud ning edasikaebamise §§ seletud. Nurk ei olnud sellega aga mitte rahul, siis anti talle edasi kaebamise appelatsioni täht.
Kohtumehed:
/allkirjad/
Liisa Nurk astus Andres Elbrehtiga kohtu ette ning kaebas, et Hans Põder teda wäga palju peksnud, nõnda et ta sest päris hädaseks jäänud olla. Ta palus Põtra selle eest kohtuliku wastutamise alla tõmmata, ning ka, et sunniks talle waluraha maksma ja trahwiks Põtra kuidas kohus ise arwab.
Hans Põder ajas peksmist kangesti wasto ja waleks ning ei olewad Nurgale ei mingi sugust paha ega wiga, weel wähem kedagi hada teinud.
Põder kaebas aga, Nurk lasknud oma hobuse ta oraksele kust talle paljo paha ja kahju tulnud. Ta wõtnud hobuse kinni ning ei tahtnud ilma pandita mitte kätte anda. Nurk kiskund aga wägisi hobuse tema käest ära, siis ta kül Nurka ainult oma kallalt ning küllest ära lükanud. Nüid nõuda ta aga Nurga käest tehtud kahju eest tasumist ning ka kinniwõtmise pandiraha.
Karjapois Hans Saar tunnistas, et Põder mitte Nurka ei peksnud waid teda ainult enesest eemale lükkanud. Nurgal ei ole oma peksmise üle ei mingisugust tunnistust, kes peksmist näinud oleks.
Mõisteti Nurga kaebtust tühja. Põder saab aga Nurga käest 1 Rbl. pandi rahaks, et Nurk oma hobust mitte hoidnud ei ole.
Mõistus sai kohtukaiatele kuulutud ning edasikaebamise §§ seletud. Nurk ei olnud sellega aga mitte rahul, siis anti talle edasi kaebamise appelatsioni täht.
Kohtumehed:
/allkirjad/