Ülemal nimetud kohtumõistjad: Kohtusse kaebas Herglas elaw Mihkel Luik, et mullu, kui ta Otil olnud, (Jerlepa wallas) siis Nääri ja Küinla päewa wahel wahetanud nemad Jerlepast Jüri Mart Postiga hobuseid, Miiliste kõrtsi juures. Kaup olnud, et Mart Post pidanud temale 40 rubla peale andma, aga seal ei olla Postil kopikutki anda olnud, ja kodu pärast kolmandamal päewal toonud 10 rubla ära ja 30 rublaga palunud niikaua kannatada, kui saab sälu ära müinud. Aga nüid ei lubagi enam maksta.
Kohtu küsimise peale wastas Mart Post, Et neil olnud see kaup, et hobune terwe peab olema. Hobune olla aga päris wigane, nõnda et temast lahti ei saada, seepärast tahtis ta, et Luik wõtaks selle hobuse tagasi ja annaks tema hobuse eest saadud raha 37 rubla ja 10 rubla, mis ta pealist wälja maksnud tema kätte.
Kohus küsis: "Teie olite jo naabri mehed, eks sa siis enne ei teanud, et see wigane hobune on, sest see paistab jo kohe silma? ja kui pärast leidsid, et wigane oli, miks ei taganenud siis kohe ära, mis sest 10st rublastki kätte maksid?
Mart Post wastas, et tema ennemalt seda tähele ei olla pannud, ja siis olnud ka purjus, kui wahetanud. Kui 10 rubla kätte wiinud, siis tahtnud küll taganeda, aga Luik meelitanud teda, et sellega küll wälja saada, ja lubanud puuduwa 30 rublaga niikaua kannatada, kui tema saab seda ära anda, (kas wahetada ehk müia). Käemehed olla: Peeter Feldmann, Mart Waise ja Mihkel Jaani.
Mihkel Jaani tunnistas, et see kaup olnud, et hobused peawad terwed olema, ega ollagi Mart Post enne nõutud käeraha annud, kui näha saab, kas hobune terwe on, aga pärast kolmandamal päewal wiinud 10 rubla kätte.
Mihkel Luik waidles, et selle pärast käeraha andmata jäänud, et Mart Postil seal raha ei olla olnud.
Teisi käemehi ei olnud siin.
Kohtu otsus: "Sest et kaks käemeest puudusid, mõistis kohus seda asja poole jätta, kunni järgmisel kohtu päewal need käemehed ka oma tunnistust on annud. Mart Postile ja Mihkel Luikile kinnitati et nad selle samma käsuga tulema peawad.
Allkirjad:
Ülemal nimetud kohtumõistjad: Kohtusse kaebas Herglas elaw Mihkel Luik, et mullu, kui ta Otil olnud, (Jerlepa wallas) siis Nääri ja Küinla päewa wahel wahetanud nemad Jerlepast Jüri Mart Postiga hobuseid, Miiliste kõrtsi juures. Kaup olnud, et Mart Post pidanud temale 40 rubla peale andma, aga seal ei olla Postil kopikutki anda olnud, ja kodu pärast kolmandamal päewal toonud 10 rubla ära ja 30 rublaga palunud niikaua kannatada, kui saab sälu ära müinud. Aga nüid ei lubagi enam maksta.
Kohtu küsimise peale wastas Mart Post, Et neil olnud see kaup, et hobune terwe peab olema. Hobune olla aga päris wigane, nõnda et temast lahti ei saada, seepärast tahtis ta, et Luik wõtaks selle hobuse tagasi ja annaks tema hobuse eest saadud raha 37 rubla ja 10 rubla, mis ta pealist wälja maksnud tema kätte.
Kohus küsis: "Teie olite jo naabri mehed, eks sa siis enne ei teanud, et see wigane hobune on, sest see paistab jo kohe silma? ja kui pärast leidsid, et wigane oli, miks ei taganenud siis kohe ära, mis sest 10st rublastki kätte maksid?
Mart Post wastas, et tema ennemalt seda tähele ei olla pannud, ja siis olnud ka purjus, kui wahetanud. Kui 10 rubla kätte wiinud, siis tahtnud küll taganeda, aga Luik meelitanud teda, et sellega küll wälja saada, ja lubanud puuduwa 30 rublaga niikaua kannatada, kui tema saab seda ära anda, (kas wahetada ehk müia). Käemehed olla: Peeter Feldmann, Mart Waise ja Mihkel Jaani.
Mihkel Jaani tunnistas, et see kaup olnud, et hobused peawad terwed olema, ega ollagi Mart Post enne nõutud käeraha annud, kui näha saab, kas hobune terwe on, aga pärast kolmandamal päewal wiinud 10 rubla kätte.
Mihkel Luik waidles, et selle pärast käeraha andmata jäänud, et Mart Postil seal raha ei olla olnud.
Teisi käemehi ei olnud siin.
Kohtu otsus: "Sest et kaks käemeest puudusid, mõistis kohus seda asja poole jätta, kunni järgmisel kohtu päewal need käemehed ka oma tunnistust on annud. Mart Postile ja Mihkel Luikile kinnitati et nad selle samma käsuga tulema peawad.
Allkirjad: