Rahvusarhiiv

Ava otsing

Arhiivikino tuleb uuel aastal uutmoodi

Head Arhiivikino austajad!

Tervise hoidmise huvides kolib Arhiivikino jaanuarikuu programm veebi (12. jaanuaril Tartus Nooras ja 20. jaanuaril Tallinnas filmiarhiivis kinoseansse ei toimu). Teletoodangule pühendatud filmivalik pakub gurmaanidele võimalust nautida vahelduseks Netflixi kvaliteetsarjadele hõrgult nostalgilist telekraami lähiminevikust.

Ülbete üheksakümnendate lõpus teletaevasse sööstnud ning normaalsete nullindate alguses sama kiirelt kustunud telekanali TV1 varamust toome vaatajateni vahvad saated ja sarjad. Piret Tali juhitud vestlussaade „Ausalt, palun“ tutvustab tuntud nimedega inimesi Rauno Pehkast Vello Orumetsani. Jaan Rõõmussaare saade „Tahaks lennata“ toob ekraanile nutikad leiutajad oma lennukate ideedega, aga ka muidu vahvad inimesed, kohad ja seigad kodumaa erinevatest otstest. Kodudiivanilt lahkumata saab kaasa teha meeletu reisiseikluse „80 tunniga ümber Eesti“. Kes igatseb ööelu ja klubitamist, on lahkelt palutud noorukese Club Hollywoodi 3. sünnipäevale aastal 1998. Samuti saab lustida Mister Estonia 1999 valimistel või 2000. aastal peetud õhupallifestivalil. Toidugurmaanid ja grillisõbrad võivad aga varakult suvehooajaks valmistuma hakata koos Eesti esimese telekoka Sämmi saatega „Sämmi Köök“.

Filmivaliku koondnimega „Tele õhtust!“ koostas filmiarhiivi kuraator Maarja Hindoalla, programm avaneb 13. jaanuaril kell 18 Rahvusarhiivi ajaveebis.

Soovime Arhiivikino sõpradele meeleolukat milleniumivahetuse teletoodangu nautimist, jätkuvalt tugevat tervist ning loodetavasti kohtume taas tavapärastes oludes juba veebruarikuu seanssidel!