Liigu põhisisu juurde

Ekskursioonid arhiivis

Tulge arhiivi ekskursioonile! Võimalik on tutvuda Rahvusarhiivi peahoone Nooraga Tartus, Madara ja Maneeži majadega Tallinnas, Rahvusarhiivi filmiarhiiviga Tallinnas ning meie üksustega Rakveres ja Valgas, või hoopis käia arhiivis virtuaalsel ekskursioonil.

Ekskursioonide käigus tutvustame erinevaid hoidlaid, töö- ja ametiruume, samuti uurimissaale ja raamatukogusid ning mõistagi on võimalus oma silmaga näha sajanditevanuseid ja uuemaidki unikaalseid arhivaale.

Soovi korral on võimalik ekskursiooni käigus tutvumiseks välja tellida kindla temaatikaga dokumente, milleks soovitame konsulteerida arhiivipedagoogiga või sirvida AIS-i. Välja tellida ei saa arhivaale, millele kehtivad juurdepääsupiirangud. Filmiarhiivis on ekskursiooni lõpetuseks võimalik vaadata filmiprogrammi eelnevalt kokku lepitud teemal. Filmiarhiivis hoiul olevate filmidega saab tutvuda meie infosüsteemis Meediateek.

Ekskursioonide sujuvaks läbiviimiseks soovitame ühe grupi suuruseks kuni 20 inimest. Ootame 12–20 liikmelisi õpi- ja ajaloohuviliste gruppe: kooliõpilasi, tudengeid, erinevate seltside ja ühingute liikmeid jt. Sõpruskondadele ja gruppidele pakume Nooras ka meelelahutuslikumat ringkäiku Tartu tumedam pool.

Ekskursioonid on tasuta. Ekskursiooni pikkus on üldjuhul orienteeruvalt 1 tund. Täpse külaskäigu kestuse saab igakordselt arhiivitöötajaga kokku leppida.