Rahvusarhiiv

Ava otsing

Uurijatund

Müstilised meetrikad

Kolmapäeval, 8. septembril algusega kell 15 Tartus, Nooruse 3 õppeklassis ja Zoomis.

Märkimisväärne osa eestlastest pöördus luteriusust õigeusku 1840. aastatel Liivimaal ja 1880. aastatel Eestimaal toimunud usuvahetusliikumise käigus. Dokumentaalselt tähendas see nende inimeste ja perekondade siirdumist luteri kirikuraamatutest õigeusu meetrikatesse. Kuidas märgiti õigeusklike sünde, abielusid ja surmasid? Mida paljastavad pihiliste nimekirjad? Rahvusarhiivi Tartu üksuse arhivaar Albert Ludwig Roine selgitab uurijatunnis, kuidas kasutada õigeusumeetrikaid efektiivselt suguvõsauurimise jaoks.

Uurijatunnis osalemine on tasuta. Uurijatund toimub nii koha peal arhiivis (Nooruse 3) kui ka virtuaalselt Zoomi keskkonnas. Mõlemal juhul palume oma osalusest eelnevalt teada anda allpoolse vormi kaudu registreerudes (virtuaalsed osalejad saavad vormi täitmise järel Zoomi lingi e-postile). Osalusega koha peal palume arhiivi jõudes esitada kas vaktsiinipass, COVID-19 läbipõdemist kinnitav tõend või negatiivset testitulemust kinnitav tõend.

Kõik huvilised on lahkelt oodatud!

Lisainfo ja küsimused: sven.lepa@ra.ee

Uurijatund Tartu

 

 

 

Vallakohtuprotokollid keeleteadlase vaates

12. mai uurijatunnis kõnelesid Tartu Ülikooli keelespetsialistid Maarja-Liisa Pilvik, Gerth Jaanimäe ja Siim Orasmaa vallakohtuprotokollide kasutusvõimalustest keeleteadlaste pilgu läbi.

Slaidid: Uurijatund_Vallakohtuprotokollid.pdf

Lindistus: https://youtu.be/zrK44Dmgk1w

 

Kuidas uurida oma talu ajalugu Rahvusarhiivis?

14. aprillil toimus uurijatund “Kuidas uurida oma talu ajalugu Rahvusarhiivis?”, kus rääkis Rahvusarhiivi arhivaar Ivar Kaigu sellest, kuidas ja millist informatsiooni võib Rahvusarhiivi kogudest leida talude ja nende omanike kohta.

Tundi saab järele vaadata siit.

Tunni slaidid leiab siit.

Lisainfo ja küsimused:
arhiivikool.tallinn@ra.ee