Rahvusarhiiv

Ava otsing

Uurijatund

Suveööd Saagas

Kolmapäeval, 16. juunil algusega kell 18.00 Tallinnas, Madara 24 õppeklassis.

Oled kunagi mõelnud, et tahaksid oma sugupuud uurida, otsida arhiivist infot esivanemate kohta, aga pole seni aega leidnud või osanud alustada? Ehk on mõnel vihmasel suveõhtul just sobiv hetk teha algust sugupuu koostamisega.

Tule selle kevade ainukesse kontaktselt toimuvasse uurijatundi Tallinnas, kus me näitame, kuidas arhiivist inimeste kohta infot otsida. Tutvustame VAU-d, AIS-i, Saagat ja teisi Rahvusarhiivi andmebaase. Soovi korral võta kaasa oma nutiseade, nii saad kohe pihta hakata ja vajadusel nõu küsida. Kohapeal saame pakkuda kasutamiseks ka piiratud koguses tahvelarvuteid.

Kuna tegemist on praktilise tunniga, siis seda ei salvestata ega kanta üle.
Palun registreeruge all oleva vormi kaudu. Kohtade arv on piiratud.

Uurijatund Tallinn

 

 

 

Vallakohtuprotokollid keeleteadlase vaates

12. mai uurijatunnis kõnelesid Tartu Ülikooli keelespetsialistid Maarja-Liisa Pilvik, Gerth Jaanimäe ja Siim Orasmaa vallakohtuprotokollide kasutusvõimalustest keeleteadlaste pilgu läbi.

Slaidid: Uurijatund_Vallakohtuprotokollid.pdf

Lindistus: https://youtu.be/zrK44Dmgk1w

 

Kuidas uurida oma talu ajalugu Rahvusarhiivis?

14. aprillil toimus uurijatund “Kuidas uurida oma talu ajalugu Rahvusarhiivis?”, kus rääkis Rahvusarhiivi arhivaar Ivar Kaigu sellest, kuidas ja millist informatsiooni võib Rahvusarhiivi kogudest leida talude ja nende omanike kohta.

Tundi saab järele vaadata siit.

Tunni slaidid leiab siit.

Lisainfo ja küsimused:
arhiivikool.tallinn@ra.ee