Liigu põhisisu juurde
Tagasi

Arhiivikino uus hooaeg algab Tartus 13. oktoobril ja Tallinnas 21. oktoobril

Arhiivikino alustab Tartus neljandat ja Tallinnas teist hooaega eesmärgiga tutvustada, kuivõrd eripalgelist audiovisuaalset ainest arhiiv kogub ja säilitab. Oktoobrist märtsini kord kuus toimuvatel seanssidel tuuakse filmiarhiivi varasalvest ekraanile rikkalik programm: kontsertfilmidest ning õppe- ja probleemfilmidest teletoodangu ja teatrilavastuste salvestusteni.

Uus hooaeg algab amatöörfilmidele pühendatud seansiga oktoobris. Arhiivikino pakub harukordset võimalust näha mullu sügisel esilinastunud ja hetkega kultuslikuks saanud märulifilmi „Õiglus“. Kõige paremas mõttes Eesti kõige halvemaks filmiks tituleeritud „Õiglus“ jutustab loo ebaõiglaselt vangi mõistetud Ahtost, kes asub pärast vabanemist omade vahenditega õiglust jalule seadma. Hooandja kampaania toel valminud filmi režissöör, stsenarist ja peaosatäitja on filmientusiastist tehasetööline ja selgeltnägija Toomas Aria ning näitlejateks ja võttemeeskonna liikmeteks Eesti filmitööstuse innukaimad statistid.

Novembris jätkab Arhiivikino kontsertfilmi ja Eesti Reklaamfilmi paremikuga ning detsembris tuleb näitamisele animafilmide programm „Jõuluks koju!“. Uut aastat alustab teletoodangu ja reklaamipärlite seanss, veebruaris tulevad ekraanile probleem- ja hoiatusfilmid alapealkirjaga „Oh õudu!“ ning hooaja lõpetab NO99 lavastuse „NO73 Võtame uuesti!“ (2010) salvestus. Programmi koostaja on filmiarhiivi arhivaar-kuraator Maarja Hindoalla.

Tartu seansid toimuvad jätkuvalt iga kuu teisel teisipäeval Rahvusarhiivi peahoones Noora (Nooruse 3), Tallinna seansid hakkavad toimuma iga kuu kolmandal kolmapäeval filmiarhiivis (Ristiku 84). Mõlemas paigas on kino algusaeg kell 18, kõik seansid on tasuta.

NB! Kinosaalis tagatakse vaatajatele hajus paiknemine, desinfitseerimisvahendid ja ühekordsed näomaskid. Haigusnähtude ilmnemisel palume kinokülastus vahele jätta.

Arhiivikino Facebooki sündmus: https://www.facebook.com/events/623789824961226/

Kohtumiseni Arhiivikinos!

_____________________________

Arhiivikino 2020/2021 hooaja kava:

 • 13. oktoobril Nooras, 21. oktoobril filmiarhiivis
  Amatöörfilmid:
  „Nõuame õiglust!“
 • 10. novembril Nooras, 18. novembril filmiarhiivis
  Kontsertfilmid:
  „Pagan võtaks!“
 • 8. detsembril Nooras, 16. detsembril filmiarhiivis
  Animafilmid:
  „Jõuluks koju!“
 • 12. jaanuaril Nooras, 20. jaanuaril filmiarhiivis
  Tele- ja reklaamipärlid:
  „Tele õhtust!“
 • 9. veebruaril Nooras, 17. veebruaril filmiarhiivis
  Probleem- ja hoiatusfilmid:
  „Oh õudu!“
 • 9. märtsil Nooras, 17. märtsil filmiarhiivis
  Teatrilavastus:
  „Võtame uuesti!“