Rahvusarhiiv

Ava otsing

Arhiivikinos 14. jaanuaril: naer läbi pisarate

Arhiivikino seansil „Elu üürike nali“ tulevad vaatamisele vähem või rohkem sünged lood, mis toovad muige näole läbi pisarate.

Ehkki päevad hakkavad tasahilju pikemaks ja valgemaks minema, toob Arhiivikino jaanuarikuus valitseva pilkase pimeduse foonil ekraanile eestlaslikult süsimusta huumoriga lühilood ebaõnnest ja katkistest suhetest. Ulrike Brett Uukkivi lühidramöödia „Päeva parim nali“ (2016), milles ametivendadest isa-poega kehastavad Jaan Rekkor ja Mattias Naan, jutustab humoorikate elementidega morni loo sellest, kui mõru võib olla püstijalakoomikute elu. Lauri Randla pseudoajalooline „Mausoleum“ (2016) näitab groteskses ja tragikoomilises võtmes aga seda, mis juhtub siis, kui Lenini sarkofaagi satub kärbes…  Tormi Toropi lavastatud „Üürike ilu“ (2016) toob vaatajani Jaan Pehki kehastuses botaaniku Kaido, kes armub oma kolleegi. Moonika Siimetsa auhinnatud „Roosa kampsun“ (2014) lõpetab aga seekordse seansi veidi helgemal noodil humoorika looga tahtlikust ja tahtmatust homofoobiast.

Arhiivikino toimub teisipäeval, 14. jaanuaril kell 18 Rahvusarhiivi peahoones Tartus, Nooruse 3. Arhiivikino on tasuta, kõik huvilised on lahkelt oodatud!