Rahvusarhiiv

Ava otsing

Avanes stipendiumikonkurss „Eesti riigijuhid 1918–1992“

Riigikantselei koostöös Rahvusarhiiviga kuulutab saabuva vabariigi aastapäeva puhul välja stipendiumikonkursi „Eesti riigijuhid 1918–1992“. Võidupühaks antakse välja 30 000 euro suurune stipendium Eesti riigijuhtide elu ja tegevuse uurimiseks.

Stipendiumi eesmärk on toetada eestikeelset uurimistööd Eesti riigivanematest ja peaministritest aastatel 1918–1992. Stipendiumi saab taotleda Ado BirgiAleksander WarmaTõnis Kindi ja Heinrich Marga elu ja tegevuse uurimiseks.

Stipendiumi võivad taotleda kõik ajalooalase teadusliku uurimistöö kogemust omavad isikud. Stipendiumi taotlemiseks tuleb Rahvusarhiivile 20. maiks 2022 esitada avaldus, elulookirjeldus isiku- ja kontaktandmetega, seniste uurimuste ja publikatsioonide nimekiri ning lühike põhjendus koos uurimistöö ideekavandi, kasutatavate allikate ülevaate ja töö valmimise ajakavaga. Stipendiumi taotlemiseks vajalikud dokumendid palume Rahvusarhiivile saata kas elektrooniliselt aadressile rahvusarhiiv@ra.ee või posti teel aadressile Nooruse 3, 50411, Tartu.

Stipendiumitaotluste läbivaatamiseks ja stipendiumisaajate otsustamiseks moodustab riigiarhivaar teadusekspertidest koosneva stipendiumikomisjoni. Stipendiumikonkursi statuudiga saab tutvuda veebilehelt http://www.riigikantselei.ee/et/stipendium.

Stipendiumi saaja kuulutab Riigikantselei välja võidupühaks, 23. juuniks.

Varasemate stipendiumi saajate ja valminud uurimistöödega saab tutvuda temaatiliselt veebilehelt.