Liigu põhisisu juurde
Tagasi

Avatud loengusari filmiarhiivindusest

Ajavahemikus 15.-29.11 leiab Rahvusarhiivi, PÖFF-i ja Eesti Kunstiakadeemia koostöös aset filmiarhiivindust käsitlev avatud loengusari. Sarja eesmärk on tutvustada ja teadvustada filmiarhiivindust kui filmikultuuri tahku, mis mängib audiovisuaalse mälu hoidmises võtmerolli, jäädes seejuures sageli tahaplaanile, filmimaailma tihti glamuursemana näiva “fassaadi” varju. Ometi on just filmiarhiivid ja -muuseumid kohad, kus filmikunst kiht-kihilt talletub, alustades üksiti uut eluringi – sest pärandi kogumise ja hoidmise kõrval täidavad mäluasutused ka selle taasaktiveerimise missiooni.

Loengusarjas kõnelevad üheksa Euroopa filmipärandiasutuse esindajad oma kollektsioonide kujunemisest, filmipärandi säilitamise ja kättesaadavaks tegemise materiaalsetest ja intellektuaalsetest tingimustest ja praktikatest, pärandi taasaktiveerimise võimalustest ning filmiarhiivide rahvusvahelistest koostöövõrgustikest. Esindatud on mitmesuguse profiili, mastaabi ja haardega institutsioonid nii Ida- kui ka Lääne-Euroopast, mistõttu pakub loengusari eripalgelisi sissevaateid audiovisuaalse mälu maailma.

Ajakava:
15. november – Eva Näripea, sissejuhatus (RA filmiarhiiv)
19. november – Mikko Kuutti (Soome filmiarhiiv)
20. november – Anna Onufriienko (Ukraina Dovženko Keskus)
21. november – Anna Dobringer (Austria filmiarhiiv)
23. november – György Raduli (Ungari filmiarhiiv)
26. november – Erlendur Sveinsson (Islandi filmiarhiiv)
27. november – Mihai Fulger (Rumeenia filmiarhiiv)
28. november – Lina Kaminskaite-Jancoriene (Meno Avilys, Leedu)
29. november – Matej Strnad (Tšehhi filmiarhiiv)

Loengusarjale on mõned üksikud vabad kohad. Palume oma tulekusoovist anna teada Eva Näripea meiliaadressil: eva.naripea[at]ra.ee