Liigu põhisisu juurde
Tagasi

Filmiarhiivi näitus “Naine Eesti filmiplakatil” Tartus oktoobri alguseni

Rahvusarhiivi filmiarhiivi plakatikogul põhinev näitus „Naine Eesti filmiplakatil“ tutvustab Eesti filmiplakatikunsti, keskendudes peamiselt 1970.–1980. aastatele. Seda põnevat ajajärku, mida võib nimetada Eesti plakatikunsti hiilgeajaks, iseloomustab visuaalsete stiilide paljusus, tehniliste võimaluste kiire areng ning paljude Eesti tunnustatud kunstnike ja filmitegijate tihe koostöö. Kõnealuse ajaperioodi rikkalik plakatikunst pakub võimalust näitusel eritleda, kuidas kujutati naistegelasi Eesti filmide plakatitel.

Väljapanekult leiab nii rohkem kui ka vähem tuntud filmide silmapaistvamaid plakateid. Samuti on esindatud erinevad formaadid: nii suuremõõdulised põhiplakatid kui ka väiksemad lisaplakatid, samuti „tramvaikade“ nime all tuntud pisiplakatid, mis rippusid peamiselt trammiakende kohal.

Näitusel eksponeeritavate plakatite autorid on Alfred Saldre, Ants Säde, Ülo Emmus, Villu Järmut, Enn Kärmas, Raivo Järvi, Jaak Arro, Juho Nikkarinen, Siima Škop, A. Lemeštšenko ja M. Botšarov. Näituse kuraator on Rahvusarhiivi filmiarhiivi kogumise ja kasutamise valdkonnajuht Maarja Hindoalla.

Väljapanek on Rahvusarhiivi Tartu galeriis Nooruse 3 avatud tööpäeviti kell 9–17. Näitusega saab tutvuda oktoobri alguseni.

Kõik huvilised on lahkelt oodatud!