Rahvusarhiiv

Ava otsing

Iseseisvusmanifest ja giidituurid EV100 juubelinädal Nooras

Iseseisvusmanifest
Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva nädalal pakume kõikidele huvilistele võimalust oma silmaga ära näha iseseisvusmanifesti 23. veebruaril 1918 Pärnus trükitud versioon. See on tekst, mis loeti saja aasta eest ette Pärnus Endla teatri rõdult. Dokumendiga saab tutvuda Rahvusarhiivi peamaja Noora uurimissaalis 19.–22. veebruaril kell 9–19 ja reedel, 23. veebruaril kell 9–13.

Juubelinädalal on võimalik soodushinnaga soetada Tõnu Tannbergi ja Ago Pajuri koostatud kogumikku „Iseseisvusmanifest. Artikleid, dokumente, mälestusi“.

Juubelinädala giidituurid Eesti iseseisvumise murrangusündmusi mõtestaval püsinäitusel „Keerdkäigud“
Giidituuril jutustavad näituse koostajad dokumentide ja fotode vahendusel iseseisvumiseni viinud ajaloo keerdkäikudest, sündmusi mõjutanud ja neis osalenud inimeste eludest ning Eesti riigi sünniloost. Näituse mõttelise telje moodustavad teravapilgulise Rõngu talutüdruku Amalie Plankeni (Maali) päeviku sissekanded, mis peegeldavad sündmuste tähendust selleaegsete inimeste argipäevas. Juubelinädalal on näitusel väljas Maali päevaraamatu originaal.
Tasuta giidituurid toimuvad:

  • teisipäeval, 20. veebruaril kell 18
  • kolmapäeval, 21. veebruaril kell 18
  • reedel, 23. veebruaril kell 12

Osalemiseks registreeru aadressil http://bit.ly/juubelinadal või anna soovist teada Liisi Pabstelile telefonil 738 7582. Suure huvi korral lisame täiendavaid tuure.

NB! Sel ajal, kui emad-isad näitust vaatavad, saavad lapsed retromultifilme vaadata või joonistada.