Liigu põhisisu juurde
Tagasi

Kaitsepolitseiameti näitus “Varjatud võitlus” Tartus 4. augustini

Näitus “Varjatud võitlus” tutvustab ülevaatlikult kaitsepolitsei põhilisi tegevusvaldkondi, seda peamiselt läbi tuntuks saanud inimeste lugude. Kaasaegsed isikud on näituse jaoks anonümiseeritud.

Kaitsepolitsei tegevuse seadustas 12. aprillil 1920 peaminister Jaan Tõnissoni ja siseminister Aleksander Hellati allkirjastatud Eesti Vabariigi kaitsepolitsei korraldus. Uue ameti ülesandeks seati demokraatliku vabariigi ja kehtiva riigikorra kukutamisele suunatud kuritegude vastu võitlemine. Väljapanek jäädvustabki kaitsepolitsei ajaloolist teekonda, mille käigus saab kohtuda mitme silmapaistva isikuga, näiteks Viktor Kingissepa ja Herman Simmiga, ühtlasi on igaühel võimalus vaadata iseennast peegelstendilt ja küsida, kas kaitsepolitsei jälgib ka mind.

Näitus valmis kaitsepolitseiameti sajandaks juubeliks 2020. aastal ning seda on varem eksponeeritud mitmes Eesti muuseumis. Rändnäituse on kujundanud Eesti suurim ja auhinnatuim disainibüroo Velvet.

Väljapanek on Rahvusarhiivi Tartu galeriis Nooruse 3 avatud tööpäeviti kell 9–19 (jaanipäeva järel kell 9–17) ja laupäeval, 18. juunil kell 10–15. Näitusega saab tutvuda kuni 4. augustini.

Kõik huvilised on lahkelt oodatud!

Kaitsepolitseiameti näitus