Liigu põhisisu juurde
Tagasi

Leida Laiuse filmi “Varastatud kohtumine” restaureeritud versiooni esilinastus 29. detsembril

Ootame huvilisi Leida Laiuse filmi “Varastatud kohtumine” (1988) restaureeritud versiooni esilinastusele kinos Sõprus 29. detsembril kell 18.

26. märts 2023 on Eesti filmi grand lady Leida Laiuse 100. sünniaastapäev. Juubeliaasta sissejuhatuseks esitlevad Eesti Filmi Instituut ja Rahvusarhiivi filmiarhiiv Laiuse viimase filmi “Varastatud kohtumine” värskelt restaureeritud 4K versiooni. Film digiteeriti 35 mm filmilindilt, mida säilitatakse Rahvusarhiivi filmiarhiivis. Restaureerimine sai teoks Euroopa filmiarhiivide ühenduse ACE (Association des Cinémathèques Européennes) programmi “A Season of Classic Films” toel, mis kuulub Euroopa Komisjoni Loov Euroopa MEDIA programmi.

Eesti filmi suurkuju Leida Laius keskendus oma loomingus tugevatele naiskarakteritele ning tema viimaseks filmiks jäänud “Varastatud kohtumine” ei ole ses osas erandiks. Valentina vabaneb vanglast, sõidab tagasi Eestisse ja hakkab otsima oma poega Jürit. Naine on pojast aastaid tagasi loobunud ja poiss on lapsendatud. Naine aga usub kindlalt, et koos pojaga muutuks tema elu täielikult. Ta ise on kasvanud lastekodus ega tea oma vanematest midagi. Oma saatuse keerdkäigud paneb ta selle arvele ja pojale, keda südamest armastab, soovib paremat. Kui ta poja lõpuks Tartust, heal järjel ja kultuursest eesti kasuperest leiab, kerkib ta ette aga küsimus, mida ta ei osanud oodata.

Neljapäevast, 5. jaanuarist on film kättesaadav Eesti filmipärandi keskkonnas Arkaader: www.arkaader.ee

Kõik filmihuvilised on tasuta toimuvale seansile lahkelt oodatud!